zamosc.tv

Jeden wylądował w rowie, drugi na drzewie

dodano: 14 stycznia 2021, źródło: lubelska.policja.gov.pl

Wjechaniem do rowu zakończyła się jazda na ośnieżonej drodze dla kierującego audi 36-latka. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, zastali nietrzeźwego mężczyznę siedzącego na miejscu pasażera. Jak tłumaczył mundurowym, nie mógł dodzwonić się po pomoc, więc przesiadł się na bok, by raczyć się trunkiem. W poślizg wpadł także kierujący BMW kończąc jazdę na przydrożnym drzewie. Na szczęście w obydwu przypadkach nikt nie odniósł obrażeń.

Wczorajszy dzień z powodu opadów śniegu sprawił duże trudności wielu kierowcom. Rano w miejscowości Zakrzówek Wieś w rowie wylądowało audi. Przybyły na miejsce patrol zastał siedzącego na miejscu pasażera 36-latka. Silnik w pojeździe był wciąż uruchomiony. 36 letni kierowca tłumaczył policjantom, że po zajściu próbował zadzwonić po pomoc, jednak ponieważ to mu się nie udało, przesiadł się na miejsce pasażera i spożył alkohol. Po przebadaniu okazało się,  że „wydmuchał” niemal dwa promile.
Jakie były faktyczne okoliczności zdarzenia, ustali prowadzone dochodzenie. Jeśli przypuszczenia śledczych potwierdzą się, to mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł.


 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz