zamosc.tv

Zamojska "Mundurówka" w finałach EkstraKLASY Wojskowej

dodano: 20 stycznia 2021

Drużyna Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość awansowała do finałowej szesnastki Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim "EkstraKLASA Wojskowa".

Zamojską "Mundurówkę" w turnieju reprezentuje drużyna w składzie: Martyna Kaczmarczyk, Emanuel Lis i Kacper Latos. Ich opiekunem jest kpt. Arkadiusz Jesionek.
W pierwszym etapie każdy uczestnik rozwiązywał test na platformie e-learningowej. Następnie liczba zdobytych indywidualnie punktów została zsumowana. W sytuacji, gdy więcej niż jedna szkoła miała ten sam wynik o kolejności klasyfikacji decydował łączny czas wypełnienia testu. Ogółem do eliminacji zgłosiło się blisko 300 uczniów, reprezentujących 99 szkół. Spośród nich wyłoniona została finałowa szesnastka.
Zgodnie z regulaminem konkursu kolejne etapy zostaną rozegrane w systemie pucharowym. Następny krok w kierunku finału został już wykonany. 19 stycznia zamojska “Mundurówka” zmierzyła się z drużyną I LO w Rawiczu. Ze względu na obostrzenia sanitarne turniej odbywał się w formule online. Teraz drużyna i cała społeczność LOCSM Zamość czeka z niecierpliwością na wyniki. Gdyby “Mundurówce” udało się awansować, znalazłaby się w ścisłej ósemce najlepszych szkół wojskowych w całej Polsce.
Ogłoszony przez Ministerstwo Obrony Narodowej Międzyszkolny Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa” rozgrywany jest po raz pierwszy. Mogły wziąć w nim udział szkoły, które uczestniczą w programach MON – Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe i Oddziały Przygotowania Wojskowego.Irmina Szady-Czubara

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz