zamosc.tv

Rozdanie nagród członkom Zamojskiego Klubu Hodowców Gołębi Wysokolotnych w Zamościu

dodano: 22.02.2021

W dniu 20.02.2021 roku odbyło się spotkanie hodowców na podsumowaniu i rozdaniu nagród za loty konkursowe gołębi w 2020 roku, członkom Zamojskiego Klubu Hodowców Gołębi Wysokolotnych w Zamościu.

Gościliśmy Pana Vice Starostę Powiatu Zamojskiego Witolda Maruchę i członka Powiatu Zamojskiego Pana Janusza Brzozowskiego.
Prezes Klubu Pana Janusz Rak wręczył puchary i dyplomy hodowcom gołębi biorącym udział w lotach konkursowych oraz sędziom-obserwatorom lotów w 2020 roku.
Loty konkursowe odbywały się w kategoriach: „dorosłe stado”, „młode stado” i „najlepszy lotnik”. Rasy gołębi biorące udział w lotach to: zamojskie, roztoczańskie wysokolotne i tiplery zagłębiowskie.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli następujący hodowcy:
- kategoria „dorosłe stado” w rasie zamojski: Daniel Bartmański z czasem 4.56 h
- kategoria „młode stado” w rasie zamojski: Adrian Jaremek z czasem 5.42 h
- kategoria „dorosłe stado” w rasie roztoczański wysokolotny: Adam Bartosik z czasem 3.53 h
- kategoria „młode stado” w rasie roztoczański wysokolotny: Paweł Duda z czasem 5.36 h
- kategoria „młode stado” w rasie tipler zagłębiowski: Patryk Gawryłow w czasie 3.01 h
- kategoria „najlepszy lotnik” w rasie zamojski dorosły: Daniel Bartmański w czasie 8.23 h
- kategoria „najlepszy lotnik” w rasie zamojski młody: Janusz Rak w czasie 7.44 h
- kategoria „najlepszy lotnik” w rasie roztoczański wysokolotny dorosły: Andrzej Gazda w czasie 4.46 h
- kategoria „najlepszy lotnik” w rasie roztoczański wysokolotny młody: Paweł Duda w czasie 6.38 h
- kategoria „najlepszy lotnik” w rasie tipler zagłębiowski młody: Patryk Gawryłow w czasie 3.10 h
Bardzo gorąco podziękujemy naszym kolegom hodowcom, obserwatorom lotów konkursowych za poświęcony czas i duże zaangażowanie w rozwój Zamojskiego Klubu Hodowców Gołębi Wysokolotnych w Zamościu.
A w szczególności kol. Markowi Stawarskiemu kierownikowi lotów w Zamojskim Klubie, a także Panom: Mariuszowi Wójtowiczowi, Dariuszowi Krawczukowi, Mirosławowi Bigosowi, Marcinowi Dudzie, Piotrowi Woroneckiemu, Jackowi Mielechowi, Krzysztofowi Być, Łukaszowi Madejewskiemu, Hubertowi Sędłakowi, Wojciechowi Kudybie, Jackowi Dubajowi, Jerzemu Olszakowi, Dominikowi Soszka, Leonowi Klimczukowi, Józefowi Chabrosowi i Sławomirowi Madejowi.
Podziękowlaiśmy kol. Mirosławowi Łopuszańskiemu za promocję i piękną hodowlę gołębi rasy zamojski.
Miło nam było poinformować, że gołębie dwóch naszych hodowców ustanowiły nowe rekordy Polski: Kol. Daniel Bartmański w dniu 28-06-2020 roku gołębiami zamojskimi dorosłymi z czasem 4.56 h i Kol. Paweł Duda w dniu 26-07-2020 roku gołębiami roztoczańskimi wysokolotnymi z czasem 5.36 h.
Żłożyliśmy serdeczne podziękowanie Panom: Zdzisławowi Jakubanisowi i Markowi Kolinskiemu za ogromny wkład pracy w promocję gołębi ras zamojskich i roztoczańskich wysokolotnych, oraz Zamojskiego Klubu i Stowarzyszenia w prasie i mediach społecznościowych.
Podziękowaliśmy także Starostwu Powiatowemu w Zamościu za ufundowanie pucharów, Panom: Staroście Powiatu Zamojskiego Stanisławowi Grześko, Vice-Staroście Witoldowi Marusze i członkowi Zarządu Powiatu Januszowi Brzozowskiemu .
Podziękowaliśmy również Prezesowi Zamojskiego Klubu Hodowców Gołębi Wysokolotnych Januszowi Rakowi za poświęcony czas w rozwój Klubu i promocję hodowli gołębi ras zamojskich i roztoczańskich wysokolotnych w Polsce.
Po więcej informacji i szczegółową listę zwycięzców w lotach konkursowych oraz relację fotograficzną z wydażenia, zapraszamy na stronę związku:
www.golebie-zamosc.pl


Edward Wasil
Prezes Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Zamościu

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz