zamosc.tv

Pożar budynku mieszkalnego w Obroczy

dodano: 04.03.2021

2 marca br., w miejscowości Obrocz, gmina Zwierzyniec doszło pożaru budynku mieszkalnego. Właściciel budynku przed przybyciem straży pożarnych podjął próbę gaszenia pożaru przy wykorzystaniu gaśnicy.

Po dojeździe strażacy stwierdzili, że z okien drewnianego budynku mieszkalnego wydobywał się dym. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpili do działań gaśniczych podając prądy wody na drewnianą konstrukcję pomieszczenia objętego pożarem. Jednocześnie druga rota ratowników sprawdziła pomieszczenia na poddaszu oraz dokonała przewietrzenia i oddymienia zadymionych pokoi. Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyna tego pożaru był nieszczelny przewód dymowy. Spaleniu uległo: część podłogi oraz część ściany na zbliżeniu z przewodem dymowym. Straty oszacowano na kwotę 15 tys. zł.
W działaniach trwających niespełna 2 godziny wzięło udział 6 zastępów: 4 z JRG Szczebrzeszyn i Zamość oraz 2 zastępy z OSP: Zwierzyniec i Kosobudy.

oficer prasowy
Komendy Miejskiej PSP w Zamościu
mł. bryg. Andrzej Szozda

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz