zamosc.tv

Kliknął w nadesłany link i stracił pieniądze

dodano: 08.04.2021

Ofiarą oszustwa padł 23 – latek, który kliknął w link informujący o przesyłce kurierskiej nadesłany przez rzekomego kupującego. W ten sposób sprawca uzyskał dostęp do bankowości elektronicznej mężczyzny, który w rezultacie stracił prawie 300 zł. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas transakcji internetowych. Dokładnie czytajmy wiadomości, które otrzymujemy!

Policjanci cały czas apelują, aby nie klikać w linki przesyłane nam poprzez wiadomości e-mali, czy za pośrednictwem sms bądź też komunikatorów internetowych pochodzące od nieznanych nam osób. O tym jakie mogą być tego konsekwencje, przekonał się 23 – letni mieszkaniec Krasnegostawu , który stracił w miniony poniedziałek prawie 300 zł. Mężczyzna ogłosił na znanym portalu aukcyjnym przedmiot do sprzedaży, następnie skontaktował się z nim potencjalny kupujący. Po uzgodnieniu warunków transakcji sprzedający otrzymał za pomocą komunikatora internetowego link pochodzący rzekomo od firmy kurierskiej. Po kliknięciu w ten link oszust uzyskał dostęp do bankowości elektronicznej 23-latka, który następnie stracił w wyniku nieautoryzowanego przelewu prawie 300 zł.
Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności podczas internetowych zakupów, pamiętajmy, że:
- robiąc zakupy w sieci korzystać należy jedynie ze sprawdzonych sklepów,
- należy sprawdzić, jakie formy zapłaty umożliwia sprzedawca oraz, czy jest wskazany adres i numer telefonu, pod który w razie wątpliwości można zadzwonić,
- przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić opinie o sprzedawcy i sklepie,
- należy także unikać zakupów przedmiotów o rażąco zaniżanej cenie - może to sugerować oszustwo,
- jeśli mimo zachowania ostrożności dojdzie do oszustwa należy zgłosić to policjantom,
- nie klikajmy w nadesłane linki pochodzące od nieznanych osób czy źródeł, zawsze dokładnie czytajmy co zawierają przesłane wiadomości,
- nigdy nie podajmy danych do logowania do bankowości internetowej ani nie przekazujmy obcym kodów do płatności internetowych.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz