zamosc.tv

ZUS przez internet – szkolenia

dodano: 09.04.2021

W pandemii lepiej załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. To dobry moment, by spróbować internetowego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Zamojski ZUS przygotował szkolenia dla klientów, które pomogą postawić pierwsze kroki w e-administracji.

Internetowym sercem ZUS jest Platforma Usług Elektronicznych. Uczestniczy szkolenia poznają jej najnowsze funkcjonalności. Dowiedzą się, jak wysłać pismo ogólne, dodać załącznik do wysłanego wniosku, samodzielnie utworzyć potwierdzenie z danymi zapisanymi w ZUS, a także jak zarejestrować umowę o dzieło. Ekspert Zakładu wyjaśni też, gdzie można znaleźć informacje o swojej kwarantannie lub izolacji w związku z Covid-19 oraz jakie świadczenia w związku z tym przysługują. Uczestnicy szkolenia zapoznają się również z e-wizytą, która umożliwia wideorozmowę z pracownikiem lokalnego ZUS-u.
Bezpłatne szkolenia odbędą się przez internet. Pierwsze 23 kwietnia o godz. 11.00, kolejne z tym samym programem – 20 maja o godz. 10.00. Do uczestnictwa w spotkaniu wystarczy urządzenie z dostępem do sieci i przeglądarka internetowa. Swój udział należy zgłosić na adres zamosc_szkolenia@zus.pl przynajmniej dzień wcześniej, podając datę i temat wybranego wydarzenia, imię i nazwisko oraz dane kontaktowe: telefon i adres e-mail. Organizatorzy prześlą uczestnikom mailem zaproszenie z linkiem dostępu do szkolenia.


Małgorzata Korba
rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz