Konkurs na rymowankę „Bezpieczny pieszy”
dodano: 23.04.2021W ramach promowania idei bezpiecznego poruszania się po drogach szczególnie wśród dzieci rozpoczynających naukę szkolną, zorganizowany został konkurs na rymowankę pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Konkurs adresowany jest dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie oraz Polskim Związkiem Motorowym w Lublinie organizuje konkurs na rymowankę dla uczniów klas I-III szkół podstawowych województwa lubelskiego pod tytułem: „Bezpieczny pieszy”.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie samodzielnie ułożonej rymowanki (wiersza) w wersji pisemnej promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym pieszych.
Zasady uczestnictwa:
1. Nadesłanie indywidualnie wykonanych prac zawierających: imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa i adres szkoły, tel. kontaktowy (do opiekuna prawnego).
2. Każdy uczestnik konkursu, zobowiązany jest przesłać pisemne oświadczenie przedstawiciela ustawowego o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w zakresie:
* imię i nazwisko, wiek ucznia,
* klasa, nazwa oraz adres szkoły do której uczęszcza.
Wzór powyższego oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.
3. Uczestnicy konkursu zobowiązani są wyrazić zgodę na publikację prac konkursowych oraz przekazania praw autorskich według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu.
4. Uczestnicy konkursu są zobowiązani stosować się do zapisów niniejszego regulaminu.
5. Prace wraz z pisemnym oświadczeniem przedstawiciela ustawowego (załącznik nr 1 i 2) powinny być przesłane w terminie od 22 kwietnia do 31 maja 2021 r. na adres:
Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie,
ul. Tomasza Zana 45,
20-637 Lublin (za pośrednictwem poczty)
lub na adres e-mail:
piotr.jedrusiak@lu.policia.gov.pl lub agnieszka.los@lu.policia.qov.pl
6. Przesłane prace należy zatytułować - Konkurs na rymowankę „Bezpieczny pieszy".
7. W przypadku nie spełnienia wymogów regulaminu praca nie będzie oceniana.
Czas trwania konkursu:
1. Od 22 kwietnia do 31 maja 2021 roku - nadsyłanie materiałów
2. Od 1 do 7 czerwca 2021 roku - ocena nadesłanych materiałów.
3. Od 8 do 16 czerwca nagranie (wideo) rymowanek laureatów.
4. Od 17 czerwca przekazanie nagród ufundowanych przez WORD i PZM.
Aktualności
więcej-
Teatralny Dzień Dziecka w ZDK
- Potrącenie 14-letniej cyklistki
- XVIII Zamojska Noc Muzeów
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu
- ZUS: Dni Osób z Niepełnosprawnościami
- Innowacyjne rozwiązania w Zamościu. Rozpoczyna się realizacja projektu GROW
- Kino Konesera w maju
- Świętuj z klasą Dzień Dziecka w kinie
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Wypadek z udziałem karetki (1)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (242)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nie zatrzymał się do kontroli, łamał przepisy i zakończył podróż wydaleniem z Polski
dodano: 13.04.2026Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z PSG w Białej Podlaskiej w wyniku kontroli legalności pobytu wydalili z kraju obywatela Ukrainy, który łamał przepisy ruchu drogowego i uciekał autem przed funkcjonariuszami Policji.
Zobacz materiałPodsumowanie "Majówki" na drogach Lubelszczyzny
dodano: 04.05.2026Majowy weekend już za nami. Przez te kilka dni nad bezpieczeństwem osób podróżujących przez nasz region czuwali policjanci. Od 1 do 3 maja na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, zaś 11 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 111 kolizji drogowych, zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.
Zobacz materiałOstatnie poprawki przed sezonem turystycznym
dodano: 22.04.2026To ostatnie poprawki przed sezonem turystycznym. W Parku Miejskim w Zamościu ruszył we wtorek (21 kwietnia) remont jednego z mostków nad stawem.
Zobacz materiałUciekł z miejsca kolizji mając ponad 2,5 promila i sądowy zakaz kierowania
dodano: 17.04.2026Sporo na sumieniu miał 48-letni kierujący Mercedesem, który wczoraj w Telatynie cofając uderzył w zaparkowaną Dacię i odjechał. Mężczyzna wydmuchał ponad 2,5 promile alkoholu oraz złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo nie zastosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień. Niebawem ponownie odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)