zamosc.tv

Z promilami za kierownicą

dodano: 28.04.2021

Zaledwie w ciągu kilku dni funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali dwóch pijanych kierowców.

27 kwietnia 2021 r. funkcjonariusze Czwartego Referatu Realizacji z Hrubieszowa, wracając z działań kontrolnych, w miejscowości Maciejów Stary (gmina Wysokie) zauważyli jadący całą szerokością drogi samochód osobowy marki Toyota. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że za kierownicą siedziała 60-letnia kobieta. Z uwagi na wątpliwości co do jej stanu trzeźwości – niewyraźna mowa – funkcjonariusze powiadomili policję. Przybyli na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie zbadali stan trzeźwości kobiety. Badanie potwierdziło podejrzenia. Kierująca toyotą miała w wydychanym powietrzu aż 3,3 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 60-latka miała już wcześniej zatrzymane prawo jazdy i orzeczony zakaz kierowania pojazdami.
Zaledwie kilka dni wcześniej nasi koledzy zatrzymali się aby udzielić pomocy rowerzyście, który przewrócił się na jezdnię. Jak się okazało przyczyną wypadku był stan upojenia alkoholowego mężczyzny. Ponieważ funkcjonariusze wyczuli od rowerzysty silną woń alkoholu wezwali na miejsce patrol policji. I tym razem podejrzenia okazały się słuszne. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Zdarzenie miało miejsce w Hrubieszowie.
Po raz kolejny, dzięki właściwej postawie naszych funkcjonariuszy, być może udało się zapobiec tragedii na drodze.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz