PSP w Lublinie - komunikat
dodano: 06.05.2021Informuję, że decyzją z dnia 20 kwietnia 2021 roku, Wojewoda Lubelski polecił Prezydentowi Miasta Lublin, zapewnić wsparcie organizacyjne, techniczne lub organizacyjno-techniczne, związane z tworzeniem punktu szczepień powszechnych w Hali MOSIR/ICEMANIA przy al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie, tworzonego przez 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie.
W dniu 5 maja br., wspomniany punkt szczepień powszechnych rozpoczął funkcjonowanie i zaszczepił przeciw COVID-19 pierwszych pacjentów.
Utworzenie punktów szczepień powszechnych jest kolejnym etapem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Wynika on z konieczności rozbudowy infrastruktury i zwiększenia liczby personelu szczepiącego, w związku z zapowiadanym przez producentów zwiększeniem liczby dostarczanych do Polski szczepionek. Zasady współpracy rządu i jednostek samorządu terytorialnego przy realizacji zadań publicznych związanych ze szczepieniami przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zostały ustalone w trakcie konsultacji z organizacjami samorządowymi, w ramach pracy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w kwietniu 2021 r. Konsultacje obejmowały m.in. organizację Punktów Szczepień Powszechnych oraz wsparcie przez Rząd tworzenia punktów szczepień powszechnych.
Zgodnie z art. 11h ust. 1, 4 i 13 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19 oraz w okresie 3 miesięcy po ich odwołaniu, wojewoda może wydawać polecenia obowiązujące wszystkie organy administracji rządowej działające w województwie, państwowe osoby prawne, organy samorządu terytorialnego, samorządowe osoby prawne oraz samorządowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.
Agnieszka Strzępka
rzecznik prasowy wojewody lubelskiego
Aktualności
więcej-
Teatralny Dzień Dziecka w ZDK
- Potrącenie 14-letniej cyklistki
- XVIII Zamojska Noc Muzeów
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu
- ZUS: Dni Osób z Niepełnosprawnościami
- Innowacyjne rozwiązania w Zamościu. Rozpoczyna się realizacja projektu GROW
- Kino Konesera w maju
- Świętuj z klasą Dzień Dziecka w kinie
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (240)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Teatralny Dzień Dziecka w ZDK
dodano: 11.05.2026Zapraszamy na Teatralny Dzień Dziecka w ZDK! Rodzice, dziadkowie, opiekunowie zapraszamy Was i Wasze pociechy na Dzień Dziecka z Lubelskim Teatrem Tańca i Grupą Teatralną GLOSA z ZDK. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!
Zobacz materiałPrzyjechał pijany po dziecko do przedszkola. 37-latek został wydalony z Polski
dodano: 27.04.2026Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który po pijaku przyjechał z 11-latkiem po drugie dziecko do przedszkola. Na mężczyznę uwagę zwrócili pracownicy placówki, którzy powiadomili o wszystkim policjantów drogówki. Zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Na wniosek policjantów z 3. komisariatu został wydalony z Polski.
Zobacz materiałKino Konesera w maju
dodano: 11.05.2026Zamojska Akademia Kultury oraz Klub Filmowy „Senso” serdecznie zapraszają na spotkania filmowe z cyklu Kino Konesera. W maju na ekranie ROMERIA (14.05.2026) – najbardziej osobisty film Carli Simón, który urzeka szczerością i wizualnym pięknem, zabierając widza w emocjonalną podróż do rodzinnych korzeni oraz przedpremierowo DRUGIE ŻYCIE (28.05.2026) - kino delikatne, słoneczne i bliskie widzowi. Opowieść o tym, że czasem, by ocalić siebie, trzeba zawalczyć o swój dom. I że nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa.
Zobacz materiałZUS podsumowuje wypłaty „trzynastek”
dodano: 04.05.2026Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłatę tegorocznych trzynastek dla emerytów i rencistów. Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali w sumie ponad 863 mln złotych dodatkowych świadczeń.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)