zamosc.tv

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zbiera bezcenne archiwalia i pamiątki

dodano: 13.05.2021

Rok 2021 upłynie Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod znakiem Jubileuszu 140-lecia. W ramach przygotowań do wydarzeń towarzyszących instytucja zbiera bezcenne archiwalia i pamiątki, które zgromadzono od 1881 roku.

Podczas 140 lat istnienia najstarsza w Polsce Orkiestra Symfoniczna zgromadziła bezcenne archiwalia, pamiątki i przedmioty związane ze swoją działalnością. Do takich przedmiotów można zaliczyć rękopisy Stanisława Namysłowskiego, batutę podarowaną podczas pierwszego tournee po USA w 1923 roku oraz oczywiście odręczne nuty, z których część pamięta czasy założyciela – Karola Namysłowskiego. Jednak wiele bezcennych pamiątek, zdjęć a przede wszystkim wspomnień może być w posiadaniu przyjaciół Orkiestry, byłych pracowników, regionalistów i historyków. W ramach jubileuszowej akcji: Zachowujemy wspomnienia. Tworzymy historię chcemy zachować je od zapomnienia przez digitalizację pamiątek i zapisanie wspomnień związanych z nieznanymi dotąd historiami. Część z nich znajdzie się w przygotowywanej jubileuszowej publikacji. Każdy, kto w rodzinnych archiwach posiada zdjęcia / pamiątki bądź chce się podzielić wspomnieniami związanymi z historią Orkiestry może zgłosić się na specjalnie uruchomiony e-mail: 140lat@namyslowiacy.pl. Więcej informacji pod numerem telefonu: 508 940 084.

 

Bartłomiej Wojnarowski Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
Organizacja i marketing / Organization & Marketing Assistans

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz