zamosc.tv

Zamojskie Lato Teatralne

dodano: 08.06.2021

10 czerwca w Zamojskim Domu Kultury rusza sprzedaż biletów na 46 Zamojskie Lato Teatralne. Wydawane też będą darmowe wejściówki na spektakle.

W tym roku Zamojski Dom Kultury zaprasza na 12 wydarzeń w programie głównym oraz towarzyszący ZLT Teatr Fotografii. Ideą tegorocznego festiwalu jest „Siła opowieści”. Jak zawsze program będzie różnorodny tematycznie, od opowieści o dwoistości natury ludzkiej, o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, uprzedzeniach, o ludzkich przywarach, po temat najważniejszy, czyli miłość. Artyści swoje opowieści wyśpiewają, wytańczą, wygrają obrazem i, przede wszystkim, słowem. Intencją jest skłonienie słuchaczy i widzów do wyciszenia, zasłuchania, refleksji. Nie zabraknie również powodów do zabawy i śmiechu.

Różne będą teatralne formy. Większość spektakli teatry wystawią w przestrzeniach otwartych – na Rynkach Wielkim i Wodnym, w amfiteatrze oraz na Dziedzińcu Wewnętrznym Pałacu Zamoyskich. Na dwa przedstawienia zaprosimy do sali widowiskowej w Zamojskim Domu Kultury. Nowej sali, po remoncie!
W połowie maja zorganizowaliśmy sesję zdjęciową Teatru Fotografii, efektem jej będzie wystawa „Rok nieistnienia” inspirowana poezją Bolesława Leśmiana.
46 Zamojskiemu Latu Teatralnemu patronują: Pan Andrzej Wnuk Prezydent Zamościa oraz państwo Beata Ścibakówna i Jan Englert.
Tegoroczna edycja jest, jak zawsze, współfinansowana przez Miasto Zamość. Po raz kolejny uzyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jesteśmy również wdzięczni naszym stałym sponsorom: PKO BP, Veolia Wschód oraz PGE Dystrybucja S.A. Tym razem też nie zawiedli.
Zapraszamy Państwa gorąco na festiwal. Do zobaczenia z nadzieją, że tegoroczne lato 2021 będzie cieplejsze niż wiosna.
PROGRAM: Drom - ścieżkami Romów, Teatr Migro, Kraków 20 czerwca, godz. 19.00, Rynek Wielki, wstęp wolny
Ach, jak cudowna jest Panama - Teatr Guliwer, Warszawa 23 czerwca, godz. 18.00, scena plenerowa na Rynku Wielkim, bilet: 8 zł
Once - Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy 26 czerwca, godz. 21.30, Rynek Wielki, bilet: 12 zł
Faust - Teatr A Part Katowice 27 czerwca, godz. 22.00, Rynek Wielki, bilet: 12 zł
Spotkanie z Marią Pawlikowską-Jasnorzewską - Beata Ścibakówna oraz INNY Kwartet 28 czerwca, godz.21.30, Rynek Wodny, bezpłatna wejściówka
Historia Jakubowa. Opowieść ludowa chłopska i babska 29 czerwca, godz. 21.30, Rynek Wodny, bezpłatna wejściówka
Pan i Pani O! - Teatr Pantomimy Mimo, Warszawa 3 lipca, godz. 18.00, Amfiteatr, bezpłatna wejściówka
Absolutnie. Bończyk śpiewa Młynarskiego - koncert Jacka Bończyka z Zespołem 4 lipca, godz. 21.30, Rynek Wielki, bilet: 12 zł
Wall Cracks - Teatro Due Mondi Faenza - Włochy 7 lipca, godz. 18.00, Rynek Wielki, bezpłatna wejściówka
Bruno Sznajder - Teatr Latarnia Białystok 9 lipca, godz. 21.30, Dziedziniec Wewnętrzny Pałacu Zamojskich, bezpłatna wejściówka

Boska - Teatr Ludowy Kraków 25 lipca, godz. 19.00, Zamojski Dom Kultury, bilet: 25 zł
Z życia roślin - Teatr Ochoty Warszawa 30 lipca, godz. 19.00, Zamojski Dom Kultury, bilet: 25 zł

 

Kasia Figura

Zamojski Dom Kultury Kierownik Działu Marketingu

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz