zamosc.tv

Nowi funkcjonariusze lubelskiej KAS

dodano: 19.07.2021

W Lublinie, Białej Podlaskiej i Zamościu odbyły się uroczyste ślubowania nowo przyjętych w szeregi lubelskiej KAS, funkcjonariuszy celno-skarbowych. Słowa przysięgi wypowiedziało 150 osób.

Funkcjonariusze w ubiegłym tygodniu złożyli uroczyste ślubowanie  w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.
Nowo przyjęci funkcjonariusze pełnią już służbę w podległych IAS w Lublinie oddziałach celnych:  Oddział Celny Drogowy w Dorohusku, Oddział Celny Drogowy w Terespolu, Oddział Celny w Białej Podlaskiej, Oddział Celny w Dołhobyczowie, Oddział Celny w Hrebennem, Oddział Celny w Hrubieszowie, Oddział Celny w Koroszczynie, Oddział Celny w Małaszewiczach, Oddział Celny w Terespolu, Oddział Celny w Zosinie, Oddział Celny Pocztowy w Lublinie oraz w Działach Dochodzeniowo-Śledczych.
W wyniku prowadzonych przez ostatnie miesiące wieloetapowych naborów do służby wyłoniono 150 osób, spełniających kryteria pozwalające na rozpoczęcie służby jako funkcjonariusz celno-skarbowy.
Nabór do służby składa się obecnie z kilku etapów, a rozpoczyna go weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Następnie osoby rekrutujące do służby przechodzą test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz test kompetencyjny. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna.
Obecnie w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie służbę pełni 1713 funkcjonariuszy.


Michał Deruś
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Lublinie

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz