zamosc.tv

Sceny batalistyczne w malarstwie

dodano: 20.07.2021

27 lipca 2021r. o godz. 11.00 zapraszamy najmłodszych (dzieci w wieku od 6 do 12 lat,) na warsztaty Sceny batalistyczne w malarstwie towarzyszące wystawie "Echa dawnej Rzeczypospolitej..." prezentowanej w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.

W II poł. XIX w. tematyka historyczna zyskała szczególną popularność wśród narodów nieposiadających własnego państwa – m.in. Polaków. Tego typu twórczość miała podtrzymywać nadzieje na odzyskanie niepodległości. Gatunkiem malarstwa historycznego jest batalistyka. Do najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu należeli: m.in. Juliusz Kossak i Józef Brandt. Podczas warsztatów przyjrzymy się wizerunkom bohaterów minionych epok i za pomocą kolażu stworzymy własne sceny batalistyczne. Do komponowania obrazów posłużą nam: kawałki tkanin, drewna, ilustracji gazetowych itp. Po przyklejeniu ich na karton, za pomocą farb i pisaków, dokonamy ostatecznej korekty.

Prowadzący: Kinga Kołodziejczyk

Zasady uczestnictwa
* czas trwania zajęć: ok. 1,5 h
* liczba miejsc jest ograniczona (max. 15 osób)
* Koszt zajęć: 12 zł
Aby zgłosić swoje dziecko na warsztaty należy wypełnić formularz: https://forms.gle/LMF1YtgsGwYo72UZ6

Serdecznie zapraszamy!

Kinga Kołodziejczyk
MUZEUM FORTYFIKACJI I BRONI ARSENAŁ
ODDZIAŁ MUZEUM ZAMOJSKIEGO

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz