zamosc.tv

Oszustwo na niedopłatę i strata 10 tysięcy złotych

dodano: 30.07.2021

Sms o niedopłacie za prąd posłużył oszustom do wypłacenia z konta 21-latka pieniędzy. Nieświadomy oszustwa pokrzywdzony otworzył dołączony do wiadomości link i wpisał numer swojego rachunku. To wystarczyło przestępcom, aby z rachunku pokrzywdzonego wypłacić 10 tysięcy złotych.

O oszustwie policjantów zawiadomił wczoraj mieszkaniec gminy Zamość. Powiedział, że otrzymał smsa o treści: „ na dzień 30.07. zaplanowano odłączenie energii elektrycznej prosimy o uregulowanie należności, 3,46 zł.”. Do wiadomości dołączony był link, z którego pokrzywdzony skorzystał. Wpisał żądane dane – numer swojego konta bankowego. Po tym strona została zablokowana. 21-letni pokrzywdzony próbował zalogować się do bankowości mobilnej, po wpisaniu loginu i hasła wyświetliła się informacja, że konto zostało zablokowane. W banku uzyskał nowy pin i hasło do konta. Przy ich użyciu zalogował się na rachunek i wówczas zauważył, że brakuje 10 tysięcy złotych. Nieuprawniona osoba z konta pokrzywdzonego pięciokrotnie przelewała pieniądze na inny rachunek. Pokrzywdzony w banku złożył reklamację, o oszustwie powiadomił Policję. 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz