zamosc.tv

Spotkanie z malarką Darią Solar

dodano: 03.08.2021

Zamojski Dom Kultury zaprasza na niezwykłe spotkanie z Panią Darią Solar, która opowie o swojej pracy przy filmie „Twój Vincent”.

17 sierpnia godz. 18:00, GALERIA U DZIWISZA HERBACIARNIA wstęp wolny
*Daria Solar – pedagog i artystka zamieszkała w Łodzi, członkini zespołu artystów tworzących oscarowy film „Loving Vincent”. W swoim malarstwie buduje odrębne przestrzenie pełne postaci uwikłanych w swój świat. Maluje tradycyjnymi technikami i ogromną wagę przywiązuje do warsztatu. Najważniejszym tematem i główną inspiracją pozostaje człowiek. W swojej wielowątkowej twórczości w poruszający sposób komentuje najnowsze technologie, a Jej hipnotyzujące postacie ludzkie i cyborgi uwikłane w symboliczną relację z maszynami przerażają i zmuszają do myślenia.Unikalnym tematem Jej malarstwa jest także pejzaż wewnętrzny. Obrazy inspirowane wewnętrznym życiem maszyn, szczególnie komputerów. Tu autorka wkracza w tajemniczy mikroświat podzespołów, złączy, mostów i chipów, żeby stworzyć zalane migotliwym światłem, na wpół abstrakcyjne pejzaże./ na podstawie Leonarda Art Gallery/
 
*„Twój Vincent”, tyt. ang. Loving Vincent – brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską z 2017 roku w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Scenariusz został stworzony przez reżyserów we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. W 2017 r. „Twój Vincent” otrzymał Europejską Nagrodę Filmową za film animowany. W 2018 roku film otrzymał nominacje do Złotych Globów i Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany. W tym samym roku „Twojego Vincenta” nagrodzono dwoma Orłami, za najlepszą scenografię i najlepszy montaż.
 
 

Kasia Figura
Kierownik Działu Marketingu

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz