zamosc.tv

8 przypadków prób oszustwa metodą „na wnuczka”

dodano: 03.08.2021

Wczoraj tomaszowscy policjanci otrzymali zgłoszenia o 8 przypadkach prób oszustwa metodą „na wnuczka”. Niestety w jednym przypadku, oszustom udało się nakłonić 83-letnią tomaszowiankę na przekazanie 14 tysięcy złotych na wykupienie zatrzymanego członka rodziny, który rzekomo miał spowodować wypadek drogowy na przejściu dla pieszych, w którym ucierpiała ciężarna kobieta. Teraz nad sprawą pracują policyjni śledczy.

Wczoraj tomaszowska policja otrzymała aż 8 zgłoszeń dotyczących próby oszustwa seniorów i nakłonienia ich do przekazania swoich oszczędności oszustom.
Schemat działania sprawców był podobny. Oszuści dzwonią na telefon stacjonarny, najczęściej z zastrzeżonego numeru i informują o kłopotach kogoś z najbliższej rodziny. Pełnym emocji głosem opowiadają o wypadku w którym sami brali udział lub osoby im najbliższe. Wypadki najczęściej dotyczą potrącenia ciężarnej kobiety na przejściu dla pieszych na skutek czego kobieta jest w ciężkim stanie i traci dziecko. Sprawca wypadku, rzekomy wnuczek, zostaje zatrzymany przez policję i konieczne jest wpłacenie poręczenia majątkowego, żeby uniknąć więzienia. Zdarzają się przypadki, że słuchawkę telefonu przejmuje rzekomy policjant który ma uwiarygodnić historię i potwierdzić konieczność wpłaty pieniędzy.
W przypadku 83-letniej tomaszowianki, do jej miejsca zamieszkania finalnie przybył adwokat wnuka, który miał odebrać pieniądze na kaucję w celu jego zwolnienia z aresztu. Nieświadoma oszustwa kobieta, przekazała młodemu mężczyźnie 14 tysięcy złotych.
W pozostałych przypadkach wczorajszych prób oszustwa zadziałał zdrowy rozsądek seniorów, którzy nabrali podejrzeń co do wiarygodności rozmówcy i szybko zakończyli rozmowę. W innych przypadkach zainterweniowali członkowie rodzin którzy przebywali akurat w domu i przypadkowo usłyszeli przebieg rozmowy.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz