zamosc.tv

9. ZFF „Spotkania z historią” - pozakonkursowe pokazy filmowe

dodano: 12.08.2021

Premierowy pokaz reportażu „Rotunda Zamojska – Niezatarta Pamięć” otworzy blok filmów pozakonkursowych, prezentowanych na tegorocznym 9. Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią”. Filmy będzie można obejrzeć 19 sierpnia 2021 o godz. 12:30 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, ul. Odrodzenia 9. Karnety już w sprzedaży!

W bloku filmów pozakonkursowych wyświetlone zostaną cztery produkcje. Reportaż „Rotunda Zamojska – Niezatarta Pamięć” to materiał filmowy prezentujący zrewitalizowaną w bieżącym roku rotundę zamojską w ujęciu historycznym oraz jako miejsce pielęgnowania pamięci i edukacji. Poza reportażem widzowie „Spotkań z historią” zobaczą dokument Tadeusza Arciucha i Macieja Wojciechowskiego „Przełamać barierę strachu” o niezłomnej postawie ks. abp. Ignacego Tokarczuka oraz „Kanał Augustowski – dzieło życia Ignacego Prądzyńskiego” w reżyserii Leszka Wiśniewskiego – film o fenomenie sztuki inżynierskiej na światowa skalę i niezwykłych okolicznościach budowy tytułowego kanału. Pokaz filmów pozakonkursowych zakończy projekcja dokumentu Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków „Mocni Nadzieją”. Film  przywołuje wydarzenia Lubelskiego Lipca ’80. Autorzy przypominają historię, która przez lata kształtowała ducha narodu, ukazują też rolę duchowych przywódców Polski: Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i Karola Wojtyłę – Papieża Polaka.
Bilety na cały blok filmowy w cenie 6 zł są do nabycia w kasach kina lub online: www.stylowy.net
Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu - z kraju i z zagranicy. "Spotkania z historią" to przedsięwzięcie, które pozytywnie wpływa na budowanie tożsamości narodowej, skłania do poszukiwania prawdy historycznej, stwarza przestrzeń dialogu i dyskusji oraz umożliwia wspólne wskrzeszanie pamięci o momentach ważnych w dziejach Polski. W konkursie rywalizują twórcy, których dokonania już dziś wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego.
Organizatorami 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”
Szczegółowe informacje, program festiwalu : www.zamoscfilmfestival.pl

 

Małgorzata Stępniewska
specjalista ds. marketingu i sprzedaży
Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz