zamosc.tv

Tragiczne w skutkach wypadki na drogach Lubelszczyzny

dodano: 16.08.2021

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj po północy w powiecie chełmskim w Ochoży. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym wyjeżdżając z łuku drogi na trasie Wierzbica-Chełm po przejechaniu około 200 metrów zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Samochodem podróżowało trzech mężczyzn. Na miejscu zginęły 2 osoby, 36 latek i 47 latek, mieszkańcy gminy Wierzbica. Trzeci z mężczyzn, 40 letni mieszkaniec Chełma z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Okoliczności kolejnego śmiertelnego wypadku wyjaśniają także  łukowscy policjanci. Po godzinie 19.30 dyżurny łukowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Charlejowie. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia pojazdów, że są dwie osoby ranne.
Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Seat 55-letni mieszkaniec gminy Adamów, zderzył się z samochodem marki BMW, którym kierował 19-latek. Niestety w wyniku zdarzenia młody mężczyzna z bmw doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu wypadku. Obrażeń ciała doznała również 18-letnia pasażerka bmw, karetką przewieziono ją do szpitala.
Pracujący pod nadzorem prokuratora policjanci ustalili wstępnie, że bezpośrednio przed zderzeniem aut, kierujący samochodem marki BMW wyprzedzał inny pojazd, a w tym czasie 55-latek wyjechał seatem z posesji na jezdnię, gdzie doszło do zderzenia samochodów. Następnie bmw zjechało na pobocze, gdzie przewróciło się na dach. Policjanci ustalili, że kierujący seatem był trzeźwy. Mundurowi ustalili też, że 18-latek nie miał uprawnień do kierowania samochodem.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło także z soboty na niedzielę w miejscowości Horyszów Kolonia w powiecie zamojskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Brilliance jadąc od Horyszowa nagle zauważył leżącego na drodze człowieka. Rozpoczął manewr hamowania, jednak nie zdążył. Leżący znalazł się pod kołami samochodu. Kierujący pojazdem natychmiast wezwał pomoc. Rozpoczęto reanimację, jednak nie zdołano przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. 27-letni mieszkaniec gminy Miączyn zmarł.
Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdem - 27-latek z Zamościa, był trzeźwy. Mundurowi na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie wykonali czynności procesowe. Obecny był tam również biegły z zakresu wypadków drogowych. Ciało 27-latka zostało zabezpieczone w zakładzie patomorfologii celem wykonania dalszych badań. Szczegóły i okoliczności tego tragicznego zdarzenia ustalają policjanci.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz