zamosc.tv

Ćwiczenia doskonalące

dodano: 17.09.2021

W dniach 14-16 września br., na terenie zakładu ATS usytuowanego na terenie st. kol. Zamość – Bortatycze, zostały przeprowadzone ćwiczenia doskonalące zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu. 

Założeniem do ćwiczeń było: Podczas trwania procesu oczyszczania (wytrawiania) stali w hali trawialni doszło do rozszczelnienia przewodu rurowego i wycieku 15% roztworu kwasu solnego. Do rozszczelnienia doszło na dolnym poziomie przy tacy zbiornika. W wyniku zdarzenia jeden z pracowników został poszkodowany. Pozostali pracownicy ewakuowali się.
Główne cele ćwiczeń to:
* doskonalenie sposobów prowadzenia działań z zakresu ratownictwa chemiczno – ekologicznego, medycznego  oraz współdziałania zastępów JRG z pracownikami zakładu,
* zapoznanie z obiektami zakładu oraz występującymi zagrożeniami.

Jednym z dość istotnych elementów doskonalenia strażaków są ćwiczenia, które pozwalają lepiej przygotować się na możliwe sytuacje. Ćwiczenia są też niezmiernie potrzebne, szczególnie że w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, zabezpieczająca południową część województwa lubelskiego.   

 


oficer prasowy
Komendy Miejskiej PSP w Zamościu

mł. bryg. Andrzej Szozda

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz