zamosc.tv

Przywłaszczyła zgubiony przez pokrzywdzonego portfel

dodano: 13.10.2021

Policjanci ustalili i zatrzymali kobietę, która przywłaszczyła zgubiony przez pokrzywdzonego portfel wraz z kartą bankomatową oraz dowodem osobistym. Podejrzana przy użyciu skradzionej karty wypłaciła z bankomatu należące do pokrzywdzonego oszczędności. 42-latka usłyszała zarzuty. Odpowie za kradzież i posługiwanie się skradzioną kartą do bankomatu.

Na początku bieżącego miesiąca do zamojskiej komendy Policji zgłosił się 76-letni mieszkaniec miasta. Powiedział, że ktoś kilka dni wcześniej ktoś prawdopodobnie ukradł mu portfel, w którym była karta bankomatowa, dowód osobisty oraz 200 złotych. Pokrzywdzony powiedział też, że za pomocą skradzionej karty zostały z jego konta wypłacone pieniądze w kwocie 1500 złotych.
Wyjaśnieniem sprawy oraz ustaleniem osoby odpowiedzialnej za ten czyn zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Podejrzana o przywłaszczenie portfela i wypłatę gotówki z konta pokrzywdzonego kobieta wczoraj została zatrzymana. W jej mieszkaniu policjanci odnaleźli skradziony portfel oraz należące do pokrzywdzonego dokumenty.  
42-letnia mieszkanka Zamościa usłyszała zarzuty. Odpowie za kradzież dokumentów i karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego oraz za to, że pokonując zabezpieczenia elektroniczne karty dokonała wypłaty zgromadzonych na rachunku pokrzywdzonego oszczędności. 42-latka odpowie też za kradzież pieniędzy, które znajdowały się w przywłaszczonym przez nią portfelu. Podejrzana w czasie przesłuchania przyznała się. Składając wyjaśnienia powiedziała, że widziała jak jadącemu rowerem pokrzywdzonemu wypadł z kieszeni portfel. Zgubę podniosłą i zabrała ze sobą. Użyła również znajdującej się w portfelu karty bankomatowej. Miała ułatwione zadanie, ponieważ w portfelu na karteczce był zapisany numer PIN do karty. Teraz 42-latka stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz