zamosc.tv

Rozstrzygnięcie I etapu konkursu “Stop pożarom lasów”

dodano: 13.10.2021

13 października br., jury I etapu konkursu „Stop pożarom lasów”, wyłoniło zwycięzcę w I kategorii konkursowej, którym została Nikola Proskura, uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu.

Do tego etapu konkursu zgłoszono jeszcze dwie prace – uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkujących w Bursie Międzyszkolnej nr 1 w Zamościu. W ramach I kategorii konkursowej należało przygotować plakat promujący akcję ,,Stop pożarom lasów”. Do II kategorii konkursowej (polegającej na przygotowaniu przez klasę filmu edukacyjno-promocyjnego), nie wpłynęły zgłoszenia.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problematykę zapobiegania pożarom lasów oraz podniesienie świadomości mieszkańców na temat wartości przyrodniczej obszarów leśnych.
Organizatorami konkursu jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wraz z Komendą Miejską PSP w Zamościu oraz wszystkimi komendami miejskimi i powiatowymi woj. lubelskiego, a także Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.  Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty Panią Teresę Misiuk.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz