zamosc.tv

Nielegalna fabryczka papierosów zlikwidowana

dodano: 09.12.2021

* Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) we współdziałaniu z funkcjonariuszami lubelskiej Policji zlikwidowali fabryczkę nielegalnych papierosów.
* Przestępczy proceder odbywał się na posesji w powiecie pruszkowskim.
* Zatrzymano jedną osobę.

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że na jednej z posesji na terenie województwa mazowieckiego (powiat pruszkowski) może odbywać się nielegalna produkcja papierosów. Pod koniec listopada 2021 r. wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przeprowadzili tam działania kontrolne.
W usytuowanej na posesji hali funkcjonariusze ujawnili pomieszczenie, w którym odbywała się produkcja papierosów. Zatrzymali na gorącym uczynku osobę, która  obsługiwała pracującą maszynę.
Na miejscu zabezpieczono ponad 7,5 tys. sztuk gotowych papierosów, 37 kg tytoniu oraz 14 pudełek z pustymi gilzami. Ponadto w pomieszczeniu znajdowały się trzy maszyny do nabijania gilz.  
Uszczuplenia podatkowe Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością to ok. 50 tys. zł.
Zatrzymany na miejscu 35-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty.
Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Michał Deruś
rzecznik prasowy
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz