zamosc.tv

Co opiekunka w Niemczech musi wiedzieć o swojej pracy?

dodano: 16.01.2022

Praca w opiece w Niemczech to zadanie wymagające i angażujące, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Opiekunka powinna więc odznaczać się nie tylko doświadczeniem, ale i odpowiednimi cechami charakteru. Sprawdź, czy praca w niemieckiej opiece jest dla Ciebie!

Cechy, które przydają się w pracy w opiece w Niemczech
Jaka powinna być opiekunka osób starszych pracująca w Niemczech? Rodziny seniorów, szukając opieki dla swoich bliskich, wymieniają zwykle następujące cechy:
Cierpliwość – pamiętaj, że opiekujesz się osobami w podeszłym wieku. Starsi ludzie są już mniej sprawni niż my i wiele rzeczy robią wolniej. Często potrzebują też pomocy albo i wyręczania przez opiekuna. Wszystko oczywiście zależy od stanu zdrowia podopiecznego. Być może trafi się senior, który samodzielnie będzie wykonywał wszystkie czynności i pomagał w prostych domowych obowiązkach. Może się też jednak zdarzyć, że zaopiekujesz się osobą obłożnie chorą. Niezależnie od szteli warto więc wypracować sobie cierpliwość – dzięki temu codzienne czynności będą przebiegały spokojnie i w miłej atmosferze.
Zaradność – opiekunka w Niemczech powinna być przygotowana na każdą ewentualność. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się wydarzy na konkretnym zleceniu. Dlatego potrzebna jest umiejętność radzenia sobie w najmniej oczekiwanych sytuacjach.
Łatwość w nawiązywaniu kontaktów – szczególnie na początku pobytu w Niemczech ważne jest to, żeby umieć nawiązać relację z podopiecznym. Przyda się więc znajomość języka niemieckiego, chociażby w stopniu komunikatywnym. Okaż seniorowi zainteresowanie i serdeczność, a także staraj się ze swojej strony wprowadzać miłą atmosferę.
Asertywność – pewny siebie opiekun albo opiekunka ma łatwiej w pracy. Wiele sytuacji wymaga bowiem stanowczości i uprzejmości jednocześnie.
Radzenie sobie ze stresem – praca opiekunki w Niemczech wiąże się ze stresującymi sytuacjami. Wyjazd za granicę, rozłąka z rodziną, duża odpowiedzialność za drugiego człowieka: to wszystko może generować stres. Warto więc nauczyć się technik relaksacyjnych, które pomogą opanować negatywne myśli. Pozytywnie nastawiony opiekun lepiej wykonuje swoje obowiązki.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o specyfice pracy opiekunki seniora zajrzyj na nasz blog: https://porady.senioport.pl/
Czy praca w niemieckiej opiece jest dla mnie?
Nadal zastanawiasz się, czy praca opiekunki w Niemczech jest zawodem dla Ciebie? A może już wiesz, że posiadasz cechy oczekiwane na tym stanowisku? Zgłoś się do nas! Portal SenioPort to jedyna taka platforma dla opiekunek osób starszych. Tutaj znajdziesz swoje wymarzone ogłoszenie o pracę, a także… zamieścisz własne. Wejdź na stronę: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (2)

~wacek
- 17:39, 26.01.2022
w polsce zapewnia się opiekę oddając "problem" do domu starców, hospicjum i innych przytułków... to takie bardzo katolickie
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Halina
- 20:51, 25.01.2022
Gdy się wyjeżdża pierwszy raz to duży stres, dlatego nie chciałam sama wszystkiego załatwiać tylko wzięłam sztelę z laxo care. Oni mi ogarnęli pracę, dojazd itp, więc pewniej się czułam, a na kolejne zlecenia ruszałam z zupełnie innym nastawieniem że wszystko będzie ok.
Odpowiedzi: 0
1
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV