zamosc.tv

Sukces zespołu „Krasnobrodzki Gospel” w Będzinie i udział w Koncercie Galowym

dodano: 17.01.2022

W sobotę 15 stycznia 2022 roku zespól „Krasnobrodzki Gospel” wziął udział w przesłuchaniach finałowych 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Kazimierza Szwarlika, które odbyły się na Śląsku w Będzinie i zajął trzecie miejsce w kategorii zespołów wokalnych osób dorosłych. Ten sukces zespół odniósł wykonując następujące utwory: „Północ już była”, „Anioł pasterzom mówił” i „Narodził się w stajni”.    

https://mfkip.pl

Ponadto „Krasnobrodzki Gospel” otrzymał zaproszenie i wziął udział w Koncercie Galowym, który odbył się w niedzielę 16 stycznia w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. Był to pierwszy występ naszego zespołu w koncercie finałowym, choć nie jest to jego pierwszy sukces na tym festiwalu. Warto tu wspomnieć, że „Krasnobrodzki Gospel” był już laureatem przesłuchań finałowych w Będzinie – wyśpiewał pierwsze miejsce w jubileuszowym 25. festiwalu w 2019 roku.
Sukcesy podczas przesłuchań finałowych w Będzinie odnieśli też inni laureaci krasnobrodzkich eliminacji do 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Kazimierza Szwarlika, które odbyły się 18 grudnia 2021 w KDK. Zarówno chór „HARMONIA” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej (kategoria chóry dziecięce i młodzieżowe) jak i zespół wokalny „PARZANKI” z Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu (kategoria zespoły folklorystyczne) otrzymały wyróżnienia w swoich kategoriach.
Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.
Gratulacje przekazujemy również jurorkom krasnobrodzkich eliminacji, którymi były panie: Barbara Rabiega, Dominika Sawiak i Aneta Krupa. Gratulujemy trafnego werdyktu, gdyż trzech spośród czterech wykonawców wybranych przez Jury do reprezentowania naszego regionu zyskało uznanie w finale festiwalu.
Wydarzenia festiwalowe, w tym również Koncert Galowy były transmitowane na żywo, więc można było w nich uczestniczyć za pomocą łączy internetowych. Retransmisja tych wydarzeń jest dostępna pod linkiem: https://mfkip.pl/filmy/edycja-28-2022-r. Zapraszamy do oglądania.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz