WOT: zmiana statusu do natychmiastowego stawiennictwa żołnierzy
dodano: 24.02.2022Dla wsparcia administracji państwowej i samorządowej realizującej zadania przyjęcia uchodźców z Ukrainy wprowadzono nowy status do natychmiastowego stawiennictwa dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Żołnierze brygad OT z województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą zostać wezwani do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż 6 godzin. Żołnierze pozostałych brygad OT mogą zostać wezwani do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż 12 godzin.
Sygnał o natychmiastowym stawiennictwie otrzymali już żołnierze Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.
Wszyscy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej są zobowiązani do sprawdzenia wyposażenia, powiadomienia pracodawców oraz zapewnienia sobie możliwości stawiennictwa w zmienionym reżimie czasowym.
Pracodawców żołnierzy WOT prosimy o wyrozumiałość i umożliwienie stawiennictwa żołnierzy po wprowadzeniu odpowiedniego sygnału. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym pracodawca zatrudniający żołnierza WOT, w przypadku wezwania pracownika do pełnienia służby w trybie natychmiastowego stawiennictwa nie ma obowiązku wypłacania pracownikowi - żołnierzowi wynagrodzenia za dni, w których pełnił służbę w trybie natychmiastowego stawiennictwa. Na ten czas pracodawca udziela pracownikowi urlopu bezpłatnego. Pracodawca może ubiegać się o zwrot wydatków (rekompensatę) z tytułu zatrudnienia nowego pracownika na zastępstwo żołnierza WOT skierowanego do działań w trybie natychmiastowego stawiennictwa lub powierzenia tego zastępstwa innemu pracownikowi, który jest zatrudniany u tego pracodawcy.
Już teraz kierujemy wyrazy wdzięczności do tych pracodawców, którzy wspierają służbę naszych żołnierzy i identyfikują się z naszą misją.
płk Marek Pietrzak Rzecznik prasowy WOT
Wasze komentarze (1)


Aktualności
więcej-
Imigranci ukrywali się w naczepie tira
- Akt lokacyjny wraca do Zamościa
- 63-latek przygnieciony przez drzewo
- Kierując tirem pił w trakcie jazdy i wypadł z kabiny
- Ostatnie wakacje z bonem turystycznym
- Lubelscy terytorialsi na 3. Rajdzie Motocyklowym Weteranów
- Kobiecy wieczór w Stylowym z filmem ELVIS
- Nie ustąpił pierwszeństwa
Komentowane Aktualności
- Kierując tirem pił w trakcie jazdy i wypadł z kabiny (1)
- Polsko-Ukraiński Koncert Chwały (1)
- Alkohol i narkotyki- w piątek rusza akcja policji (1)
- Potrącenie rowerzysty (1)
- XXXIII edycja Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny (1)
- Droga Krzyżowa w Zamościu (1)
- POLREGIO – przejazdy za darmo i dodatkowe pociągi dla obywateli Ukrainy (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Zderzenie busa i osobówki (2)
- Dziękuję i życzę (965)
- Konsultacje Społeczne w gminie Bełżec (4)
- XLVI Sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Konsultacje Społeczne (16)
- Agresywny i nietrzeźwy (8)
- Dr Sapuła prezesem Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji (7)
- Dziękuję i życzę (965)
- Marta Pfeifer na prezydenta (711)
- Wesołego Alleluja! (390)
- Przedszkole z Łabuń do Ruszowa? (338)
- Poparcie dla Wnuka (252)
- Puk, puk, puk (238)
- Ćwik kandydat (233)
Inne informacje
Jak nie zostać wakacyjnym przemytnikiem
dodano: 22.06.2022* Wracając z urlopu, zamiast do pracy możesz trafić do więzienia! Wystarczy, że zabierzesz ze sobą kawałek rafy koralowej lub muszlę chronionego gatunku. * Wbrew pozorom w strefie Schengen nie wszystkie towary można swobodnie przewozić. * Uwaga, przemytnicy wykorzystują nieświadomych turystów jako swoich pośredników! Sprawdź, jak się przed tym chronić. * Kłopotliwe muszelki i azjatyckie medykamenty - w 2021 r. funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali blisko 14,4 tys. sztuk oraz ponad 16 kg okazów CITES. * Sprawdź, co turyści mają w walizkach – najciekawsze eksponaty zatrzymane przez Krajową Administrację Skarbową. Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.
Zobacz materiałImigranci ukrywali się w naczepie tira
dodano: 24.06.2022
Sprawne działanie funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziło do ujęcia jedenastu imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granice ze Słowacji do Polski.
Zobacz materiałWykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów
dodano: 20.06.2022
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.
Zobacz materiałOstatnie wakacje z bonem turystycznym
dodano: 24.06.2022
Jeszcze tylko do końca września będzie można płacić bonami turystycznymi za wypoczynek dzieci. To już ostatnie wakacje z tym świadczeniem. Do tej pory bony uruchomiło trzy czwarte uprawnionych mieszkańców województwa lubelskiego. Bon turystyczny przysługuje na dzieci, które urodziły się do końca ubiegłego roku. Maluchy z 2022 roku nie są objęte programem. Bon na jedno dziecko wynosi 500 zł. Jeśli dziecko ma orzeczoną niepełnosprawność, jest wyższy – wynosi 1000 zł. Świadczeniem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez 28 tys. podmiotów, które są na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Ich aktualny wykaz znajduje się na stronie bonturystyczny.polska.travel.
Zobacz materiał