zamosc.tv

Eko event w Zamościu

dodano: 18.05.2022

Już w najbliższy piątek w Zamościu odbędzie się eko event. Zapraszamy na uroczyste otwarcie wydarzenia z Prezydentem Miasta o godz. 10.00. Zachęcam do zamieszczenie informacji w mediach – będzie się działo, a wszystko z troski o środowisko.

Jak zamienić kable, guziki czy płyty procesorowe ze starych urządzeń elektrycznych i elektronicznych w makietę eko Zamościa? Ile pszczół mieszka w ulu? Jak rozegrać roszadę szachami wykonanymi z recyklingu? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznają mieszkańcy Zamościa już 20 maja, podczas eko pikniku pod hasłem Włącz Klimat na wiosnę. Eventowi na terenie Szkoły Podstawowej nr 8,  towarzyszyć będzie wielka zbiórka elektrycznych śmieci. Mieszkańcy w godz. od 10 do 18 wymienią elektrośmieci na nasiona łąk kwietnych. Całość działań to efekt realizacji projektu Elektryczne Śmieci we współpracy Urzędu Miasta w Zamościu, Fundacji Odzyskaj Środowisko i organizacji odzysku Auraeko. Partnerem wydarzenia jest T-Master. Bądź eko i dołącz do ekipy czerwonego pojemnika.
 
 
 
KAROLINA KĘDZIERSKA

Specjalista ds. edukacji ekologicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz