Podwójne mistrzostwo w kategorii GI
dodano: 15.06.2022Sekcyjny Karol Swatko strażak z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu, po raz kolejny zdobył podwójne mistrzostwo w kategorii GI (kimono) oraz NO GI (bez kimona) podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim JIU-JITSU, które odbyły się 12 czerwca w Mińsku Mazowieckim. W ubiegłym roku również wywalczył mistrzowskie tytuły w obydwu kategoriach. Rywalizacja była prowadzona w systemie pucharowym z udziałem ok. 300 zawodników. Karol stoczył po trzy walki w każdej z kategorii.
Karol Swatko na co dzień trenuje w zamojskiej sekcji STRONGHOLD. Strażak posiada również czarny pas w Judo. Dzień wcześniej wraz z kolegami z zamojskiej komendy stanął na najwyższym podium podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym. W rywalizacji indywidualnej był trzeci w biegu na 100 m z przeszkodami, ponadto będzie reprezentował województwo lubelskie w zawodach krajowych. Karol realizuje się także jako ratownik wodny oraz ratownik medyczny, jest także honorowym dawcą krwi.
Karol jest stosunkowo młodym strażakiem, mimo to dał się poznać z jak najlepszej strony, sympatyczny, pomocny, aktywny w każdym obszarze działalności strażackiej i sportowej. Jednym słowem strażak pasjonat z powołania, oddający serducho w tym co robi - takich pasjonatów nam potrzeba.
Rzecznik prasowy
Komendy Miejskiej PSP bryg. Andrzej Szozda
Aktualności
więcej-
DAWID ANDRES - PRZEZ AMAZONIĘ DO TELEWIZJI spotkanie z podróżnikiem
- Miasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz
- Inwestycje, których chcą mieszkańcy. Wkrótce nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Zamościa
- To będzie jedyny taki ZOL w regionie. Inwestycja w „starym” szpitalu zmierza do finału
- Nielegalne papierosy i e-papierosy – kontrola w sortowni przesyłek i na granicy
- Zatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
- Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (223)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (5)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (4)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Czas na roczne rozliczenie składki zdrowotnej
dodano: 22.04.2026Do 20 maja spora część przedsiębiorców powinna rozliczyć składkę zdrowotną za ubiegły rok. Jeżeli powstała niedopłata, trzeba uregulować ją w tym samym terminie. A jeśli jest nadpłata – przedsiębiorca otrzyma z ZUS zwrot. Roczne rozliczenie składki obowiązuje przedsiębiorców, którzy w 2025 roku opłacali podatek liniowy, według skali lub ryczałtem ewidencjonowanym. Bilans składki zdrowotnej pozwala ustalić jej ostateczną wysokość na podstawie przychodu lub dochodu z ubiegłego roku. Na stronie internetowej zus.pl jest kalkulator, który pomaga wyliczyć roczną składkę.
Zobacz materiałTo będzie jedyny taki ZOL w regionie. Inwestycja w „starym” szpitalu zmierza do finału
dodano: 07.05.2026Najtrudniejsze prace budowlane już wykonano. Zostały do zrealizowania wykończeniowe. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy powinny się zakończyć, a zmodernizowany i powiększony Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym w Zamościu zacznie funkcjonować w nowej formule jesienią.
Zobacz materiałUciekł z miejsca kolizji mając ponad 2,5 promila i sądowy zakaz kierowania
dodano: 17.04.2026Sporo na sumieniu miał 48-letni kierujący Mercedesem, który wczoraj w Telatynie cofając uderzył w zaparkowaną Dacię i odjechał. Mężczyzna wydmuchał ponad 2,5 promile alkoholu oraz złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo nie zastosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień. Niebawem ponownie odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
Zobacz materiałOstatnie poprawki przed sezonem turystycznym
dodano: 22.04.2026To ostatnie poprawki przed sezonem turystycznym. W Parku Miejskim w Zamościu ruszył we wtorek (21 kwietnia) remont jednego z mostków nad stawem.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)