zamosc.tv

Czym jest redukcja masy ciała?

dodano: 02.07.2022

Redukcja masy ciała to po prostu proces polegający na pozbyciu się z organizmu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

 

Materiał partnera

Podczas redukcji zazwyczaj dba się również o zwiększenie masy mięśniowej przy jednoczesnym uwidocznieniu mięśni. Proces ten przeprowadzany w zdrowy dla naszego organizmu sposób wymaga cierpliwości, samozaparcia i determinacji. Chcąc osiągnąć zadowalające rezultaty, osoby będące na redukcji, muszą zadbać o odpowiednią dietę, a także aktywność fizyczną. Jak powinna wyglądać dieta osoby będącej na redukcji. Dlaczego aktywność fizyczna jest w tym przypadku tak bardzo ważna? Co zrobić, aby proces ten przebiegał w zdrowy dla naszego organizmu sposób? Jak uchronić się przed efektem jo-jo? Na te pytania znajdziesz odpowiedź po przeczytaniu poniższego artykułu!

Dieta redukcyjna
Podstawową zasadą diety redukcyjnej jest zachowanie deficytu kalorycznego. Musimy w tym celu sprawdzić jakie zapotrzebowanie kaloryczne ma nasz organizm. Wpływa na to kilka czynników np. wiek, waga, tryb życia. Od powstałej wartości odejmujemy ok. 500 kcal. Pamiętajmy, aby nie odejmować ich zbyt wiele, ponieważ może wpłynąć to niekorzystnie na nasz organizm. Zbyt duży deficyt kaloryczny może sprawić, że podczas redukcji będzie towarzyszyło nam uczucie głodu. Nie powinno to mieć miejsca! Tak powstała ilość kalorii mówi nam o tym, ile powinniśmy ich dziennie spożywać. Musimy więc kontrolować ilość kalorii dostarczanych do organizmu wraz z każdym posiłkiem.

Trening
Aktywność fizyczna to bardzo ważny element towarzyszący diecie redukcyjnej. Trening pomaga nam przyśpieszyć spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawia nasze samopoczucie oraz motywuje do działania. Ważne jest to, aby trenować regularnie. I wcale nie ma znaczenia tu, na jaką aktywność fizyczną postawisz. Najlepiej, abyś wybrał to, co lubisz najbardziej! Trening podczas redukcji stanie się Twoim nieodłącznym towarzyszem. Warto więc, aby był dla Ciebie przyjemnością.

Co jeść w trakcie redukcji
Podczas redukcji ważne jest, nie tylko to ile jesz, ale również to, co jesz. W diecie redukcyjnej nie ma bowiem miejsca na puste kalorie. Warto, aby w diecie osoby będącej na redukcji znalazła się odpowiednia ilość błonnika pokarmowego. Daje on uczucie sytości i poprawia perystaltykę jelit. Doskonałym źródłem błonnika są surowe warzywa i produkty pełnoziarniste. Właśnie! Warzywa. W trakcie trwania diety redukcyjnej powinny znaleźć się one w każdym posiłku. Ich kaloryczność jest niska, są doskonałym źródłem witamin i minerałów a dodatkowo za sprawą błonnika sycą. W diecie redukcyjnej powinny znaleźć się chude przetwory mleczne, a także chude mięso i ryby. Bycie na redukcji nie oznacza całkowitej rezygnacji ze spożycia tłuszczów. Należy jednak zadbać o to, aby w naszej diecie znalazły się te dobrej jakości np. oliwa z oliwek. Osoby stosujące dietę redukcyjną często mają problemy i nie wiedza jak powinien zostać skomponowany posiłek, aby dostarczał do organizmu odpowiednią ilość kalorii, mikroskładników, witamin i minerałów. Często szukają osoby, która byłaby w stanie pomóc im w tej kwestii. Często też szukają sposobu na to, aby zaoszczędzić nieco wolnego czasu. Wszystko po to, aby mieć czas na aktywny trening. W tym przypadku świetnie sprawdzi się catering dietetyczny https://afterfit-catering.pl . Warto z niej skorzystać, aby ułatwić sobie redukcję masy ciała.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz