Straż Graniczna z Podkarpacia rozbiła narkotykowy proceder
dodano: 15.07.2022Funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy, zaangażowanego w handel oraz przemyt narkotyków przez granicę. Na terenie jego mieszkania mundurowi zabezpieczyli liczne substancje narkotyczne przygotowane do sprzedaży.
W dniach 10-11 lipca funkcjonariusze PSG w Krościenku na terenie Wrocławia prowadzili działania mające na celu ustalenie miejsce pobytu członka organizacji przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków do Polski. Za zgodą nadzorującej czynności Prokuratury Okręgowej w Krośnie 25-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany w swoim mieszkaniu.
Mundurowi ujawnili tam prawie 200 g przygotowanych do dystrybucji środków narkotycznych. Była to marihuana, amfetamina, meta-amfetamina i tabletki extazy o łącznej szacunkowej wartości 9613 złotych.
Cudzoziemiec został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, gdzie przedstawiono mu zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu przywóz do Polski i wprowadzanie do obrotu środków odurzających oraz zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.
Geneza sprawy sięga grudnia 2021 roku, kiedy to strażnicy graniczni z Krościenka i Czarnej Górnej trafili na trop przestępczej działalności polegającej na przemycie z Ukrainy do Polski narkotyków przez tzw. „zieloną granicę”.
W wyniku wspólnych działań zatrzymano 19-letniego obywatela Ukrainy, który przewoził w swoim samochodzie 5 opakowań zawierających 1,9 kg marihuany oraz 23 g meta-amfetaminy. Strażnicy graniczni ustalili miejsce odbioru nielegalnego towaru, gdzie dodatkowo odnaleziono prawie 5 kilogramów marihuany. 19-letni kurier, który usłyszał zarzut sprowadzenia na polski obszar celny znacznej ilości środków odurzających nadal przebywa w areszcie.
Dzisiaj (14 lipca) decyzją Sądu Okręgowego w Krośnie wobec zatrzymanego we Wrocławiu 25-letniego obywatela Ukrainy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Sprawa ma charakter rozwojowy i jest realizowana pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie.
Zatrzymanym mężczyznom grozi kara od 3 do 10 lat więzienia, a wartość ujawnionych substancji odurzających to 211,8 tys. złotych.
Bieszczadzki Odział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
DAWID ANDRES - PRZEZ AMAZONIĘ DO TELEWIZJI spotkanie z podróżnikiem
- Miasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz
- Inwestycje, których chcą mieszkańcy. Wkrótce nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Zamościa
- To będzie jedyny taki ZOL w regionie. Inwestycja w „starym” szpitalu zmierza do finału
- Nielegalne papierosy i e-papierosy – kontrola w sortowni przesyłek i na granicy
- Zatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
- Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (221)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (5)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (4)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Medycyna estetyczna w bagażu
dodano: 10.04.2026• Blisko 150 sztuk różnego rodzaju preparatów medycyny estetycznej zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. • Nielegalnie próbowała wwieźć je do Polski pasażerka autokaru. • Zdarzenie miało miejsce na przejściu granicznym w Hrebennem.
Zobacz materiałSzukamy Polskiego Szekspira - konkurs na sztukę teatralną
dodano: 23.04.2026Zamojski Dom Kultury ogłasza dwudziestą szóstą edycję konkursu na sztukę teatralną Szukamy Polskiego Szekspira. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym umiejętności i wyobraźnia pozwolą na stworzenie teatralnych światów.
Zobacz materiałNarodziny w zamojskim ZOO
dodano: 14.04.2026Matka nagle straciła na wadze i po tym pracownicy zamojskiego ZOO zorientowali się, że w mają nowego mieszkańca. O maluszka ważącego mniej więcej 15 dkg powiększyła się rodzina bolit południowych. Na razie nie wiadomo, czy mama i tata doczekali się kolejnego synka czy też może pierwszej córeczki.
Zobacz materiałBędą remonty kominów zabytkowych kamienic na Starym Mieście
dodano: 16.04.2026ZGL bierze się za kominy na Starym Mieście. Remonty są niezbędne i zostaną przeprowadzone. Są stare i wyeksploatowane. Wymagają jak najszybszych napraw, często gruntownych. Zakład Gospodarki Lokalowej w Zamościu postanowił wyremontować sporą część kominów w kamienicach na Starym Mieście.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)