zamosc.tv

Zatrzymany z nielegalnym towarem

dodano: 29.07.2022

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG wspólnie z Krajową Administracją Skarbową (KAS) przejęli blisko 46 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne wyroby tytoniowe znajdowały się w specjalnej skrytce samochodu. Wartość szacunkowa zabezpieczonego towaru to blisko 34 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) , na drodze krajowej nr 19 w powiecie radzyńskim, zatrzymali do kontroli samochód marki Fiat.
Podczas kontroli, pies Draba (KAS) przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych wskazał, że w samochodzie mogą znajdować się papierosy.  Po zdemontowaniu półek z narzędziami znajdujących się w przestrzeni ładunkowej, funkcjonariusze znaleźli skrytkę pomiędzy kabiną kierowcy a przestrzenią ładunkową. Było w niej ukryte 2 290 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej blisko 34 tys. zł. Do ich przewożenia, przyznał się 42. letni kierowca pojazdu.
Papierosy zostały zabezpieczone, a kierowca zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i przesłuchany w charakterze podejrzanego.  Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze SG w Sławatyczach.

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz