zamosc.tv

Roztoczańska Mordęga

dodano: 05.10.2022

Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska zaprasza miłośników spacerów i jazdy rowerowej do udziału w Ogólnopolskim Turystycznym Marszu na Orientację “Roztoczańska mordęga – tu gdzie walczyli partyzanci” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego. Zadanie zostanie zrealizowane w formie turystycznego marszu na orientację, który jest jedną z dyscyplin turystyki kwalifikowanej, przeprowadzanej w formie gry terenowej o charakterze rekreacyjnym.

Ideą przewodnią jego organizacji jest zapoznanie się z miejscami związanymi z masowymi wysiedleniami ludności Zamojszczyzny oraz historią partyzantów walczących w ich obronie – uczestników Powstania Zamojskiego z lat 1942-1944.
Wydarzenie odbędzie się w dniu 15 października br., z bazą zlokalizowaną w Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesiu, a jego Głównym Partnerem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Więcej informacji znajduje się w regulaminie oraz na stronie internetowej organizatora azymutsiedliska.cba.pl.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz