zamosc.tv

Potrącenie 72-latki

dodano: 12.10.2022

72-latka przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych na ul. Gminnej w Zamościu została potracona przez kierującą toyotą. Po zderzeniu z autem trafiła do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa znajdującym się na pasach pieszym.

Do potrącenia pieszej doszło wczoraj na oznakowanym przejściu dla pieszych w Zamościu na ulicy Gminnej. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca toyotą jechała w kierunku ulicy Wyszyńskiego. Przed oznakowanym przejściem dla pieszych zatrzymał się jadący przed nią samochód, aby ustąpić pierwszeństwa osobie znajdującej się na pasach. Następnie kierujący tym pojazdem ruszył, ruszyła również kierująca toyotą. Wówczas przed maską swojego samochodu zauważyła będącą na przejściu kobietę. Nie zdążyła zahamować i potrąciła ją.
Po zderzeniu z toyotą piesza - 72-letnia mieszkanka Zamościa, została przewieziona do szpitala. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że była trzeźwa. W czasie zdarzenia trzeźwa była również kierująca toyotą 55-latka z Zamościa.
Szczegółowy przebieg zdarzenia ustalają policjanci. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. W takich miejscach na drodze w każdej chwili może pojawić się pieszy. Osoba przechodząca przez jezdnię w kontakcie z karoserią samochodu ma niewielkie szanse, aby wyjść z takiego zderzenia bez uszczerbku na zdrowiu. Dlatego też dojeżdżając do przejścia należy zwolnić i z uwagą obserwować otoczenie.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

~Dominik
- 15:16, 12.10.2022
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik tel. 663152419
Odpowiedzi: 0
0
2
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV