WOŚP nie tylko w mieście
dodano: 04.01.2011Ponad 50 wolontariuszy zapowiedziało udział w niedzielnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zwierzyńcu. Połowa z nich to osoby dorosłe z identyfikatorami, reszta to młodzież, która będzie pomagać w zbiórce.
„Pieniądze będą zbierane nie tylko w mieście, ale również w całej gminie” - informuje szef zwierzynieckiego sztabu WOŚP, jednocześnie dyrektor miejscowego gimnazjum Jan Czochra. Wolontariusze pojawią się w miejscowościach: Sochy, Turzyniec, Topólcza, Żurawnica, Obrocz, Kosobudy oraz Zwierzyńcu, gdzie kwesta rozpocznie się najwcześniej, bo już od 7.30. W pozostałych miejscach nieco później, pieniądze będą zbierane głównie w porach mszy świętych. Główną część artystyczną 19 Finału WOŚP zaplanowano na 14.00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Wystąpią m.in.: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Chór „Cantata”, Zwierzyniecka Kapela Ludowa i Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy”.
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (303)
- Konferencja prasowa Nadleśnictwa Józefów (2)
- 24-latek wymusił pierwszeństwo (1)
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Innowacyjne rozwiązania w Zamościu. Rozpoczyna się realizacja projektu GROW
dodano: 11.05.2026Podpisy pod porozumieniem zostały złożone. W Zamościu realizowany będzie Projekt GROW – Innowacyjny System Samowystarczalnej Uprawy Ekologicznej w Tunelu Całorocznym. To współdziałanie prywatnego biznesu, samorządu i szkół.
Zobacz materiał17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
dodano: 13.05.2026Przegląd Nowego Kina Francuskiego ponownie zagości w Zamościu! To doskonała okazja, aby poznać najnowsze i najciekawsze produkcje prosto z Francji. Na przegląd zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 10–18 czerwca 2026, godz. 18:30.
Zobacz materiałPijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
dodano: 13.05.2026Policjanci z Łaszczowa zatrzymali kierującego Volkswagenem, który w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.
Zobacz materiałMiasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
dodano: 07.05.2026Miasto Zamość otrzymało nowy sprzęt łączności radiowej dla Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wyposażenie o wartości ponad 35 tys. zł zostało sfinansowane z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej oraz przekazane przez Wojewodę Lubelskiego.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)