"Ludzie, wojna i zabytki" - spotkanie z Dmytrem Antoniukiem
dodano: 22.12.2022Centrum "Synagoga" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego ma przyjemność zaprosić na spotkanie z Dmytrem Antoniukiem, ukraińskim dziennikarzem, pasjonatem historii, przewodnikiem i autorem książek.
Spotkanie pt. "Ludzie, wojna i zabytki" odbędzie się we wtorek, 27 grudnia 2022 o godz. 17:00 w Centrum "Synagoga" FODŻ przy ul. Pereca 14 w Zamościu. Wstęp wolny. Prelekcja w języku polskim.
Dmytro Antoniuk zaprezentuje swoje książki oraz dwujęzyczny kalendarz na 2023 rok - "Polskie zamki i rezydencje w Ukrainie". Opowie o realiach życia w ogarniętym wojną kraju. Usłyszymy także o zabytkowych pałacach, klasztorach i miejscach pamięci.
Podczas spotkania będzie można nabyć publikacje Autora oraz najnowszy kalendarz na 2023 rok. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie dla Ukrainy.
Zapraszamy serdecznie!
Daniel Sabaciński
Centrum "Synagoga"
Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego
Aktualności
więcej-
„Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
- Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
- Nordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (648)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpią w Zamościu
dodano: 01.06.2026Alicja Majewska, jedna z najbardziej cenionych polskich piosenkarek, od lat współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem.
Zobacz materiałPrzeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
dodano: 11.06.2026Ponad 100 funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyło 8 i 9 czerwca w działaniach na terenie województwa lubelskiego ukierunkowanych na zwalczanie nielegalnej migracji cudzoziemców. Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców.
Zobacz materiałSpotkanie z kadrą olimpijską w Tomaszowie Lubelskim
dodano: 11.06.2026Zapraszamy do udziału w otwartym spotkaniu Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski z kadrą Olimpijską sprinterów w jeździe szybkiej na łyżwach na torze długim.
Zobacz materiałNarodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
dodano: 16.06.2026Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)