zamosc.tv

Odpowiedzą za kradzież samochodu

dodano: 15.03.2023

Kryminalni zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież Audi A6 z terenu zamojskiego osiedla. Odzyskali też skradziony samochód oraz części auta, które sprawcy zdążyli już sprzedać. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 29-letnia kobieta oraz trzej mężczyźni w wieku 34, 30 i 23 lat. Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem odpowiedzą przed sądem.

W sobotę 26-latek zawiadomił, że ktoś ukradł jego samochód. Wyjaśnił, że Audi A6 stało zaparkowane przed blokiem na jednym z zamojskich osiedli. Powiedział również, że aktualnie mieszka w innym mieście, a kradzież ujawnił po powrocie do Zamościa.
Bezpośrednio po zgłoszeniu w działania zaangażowali się kryminalni z zamojskiej Policji. Ustalili okoliczności kradzieży i jej przebieg. Okazało się, że złodzieje ukradli Audi kilka dni przed zgłoszeniem kradzieży. Włamali się do wnętrza wybijając szybę, a następnie wciągnęli auto na lawetę i odjechali. Kryminalni ustalili również, gdzie znajduje się skradzione Audi oraz kto dopuścił się kradzieży.
Sprawdzając informacje w miniony weekend kryminalni pojechali do jednej z miejscowości gminy Łabunie. Odnaleźli tam skradziony samochód, który był już częściowo zdemontowany. Zatrzymali też osoby podejrzane o kradzież. Do policyjnego aresztu trafiła 29-latka z gminy Łabunie, dwóch mieszkańców tej samej gminy w wieku 30 i 34 lat oraz 23-latek z gminy Skierbieszów. Policjanci odzyskali również sprzedane już przez złodziei felgi oraz katalizator.  
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanym zarzuty. Usłyszeli je wczoraj. Odpowiedzą za to, że działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży z włamaniem do Audi. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
Dodatkowo 30-latek odpowie także za kradzież dwóch samochodowych akumulatorów o wartości 1500 złotych, których dokonał na początku bieżącego roku z pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Zamość.  

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz