Zatrzymani za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na 14-latku
dodano: 20.03.2023Za próbę wymuszenia rozbójniczego na 14-latku odpowiedzą dwaj mieszkańcy powiatu zamojskiego w wieku 18 i 30 lat. W miniony piątek w Zamościu wywabili ze szkoły nastolatka i zażądali pieniędzy. Zajście widziały dwie uczennice inne szkoły, które powiadomiły nauczyciela, a ten Straż Miejską. Strażnicy ujęli napastników i przekazali policjantom. Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego i objęci zostali policyjnym dozorem. Mają także prokuratorski zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Zamościu. Dwaj mężczyźni przyszli pod jedną ze szkół podstawowych i wywabili 14-latka na zewnątrz. Następnie zażądali od niego pieniędzy. Kiedy nieletni powiedział, że nie ma gotówki, kazali mu przynieść pieniądze na określoną godzinę. Wypowiadając żądanie jeden z napastników trzymał w ręku nóż. Po tym zdarzeniu 14-latek oddalił się.
Sytuację zauważyły dwie przechodzące tamtędy 18-latki, które natychmiast powiadomiły swojego nauczyciela z pobliskiej szkoły ponadpodstawowej, a ten Straż Miejską w Zamościu. Strażnicy ujęli napastników, a następnie powiadomili Policję. Policjanci przewieźli zatrzymanych do komendy i osadzili w areszcie. W czasie przeszukania funkcjonariusze u jednego z nich znaleźli nóż ze składanym ostrzem.
Zatrzymani to 18-latek z Zamościa oraz 30-letni mieszkaniec gminy Nielisz. Młodszy z nich był trzeźwy, natomiast 30-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Śledczy dotarli też do 14-latka i wyjaśnili szczegóły zdarzenia.
W niedzielę w Prokuraturze Rejonowej w Zamościu odbyły się przesłuchania zatrzymanych. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Odpowiedzą za to, że działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grożąc 14-latkowi usiłowali dokonać na nieletnim przestępstwa wymuszenia rozbójniczego. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem, zastosowano wobec nich również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zamościu.
Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło
Aktualności
więcej-
Dzień Dziecka w CKF „Stylowy”
- Ożywiamy historię - piknik historyczny
- Udaremniono przemyt części z luksusowych SUV-ów
- ZUS: Podsumowanie macierzyńskich
- Nieustąpienie pierwszeństwa i alkohol przyczynami poważnych zdarzeń drogowych
- Ćwiczenia w szpitalu w Szczebrzeszynie
- Toyota o wartości 80 tys. zł odnaleziona na granicy w Terespolu
- Tajemnice regionu na Rynku Wodnym
Komentowane Aktualności
- Zderzenie dwóch ciężarówek (1)
- Spotkanie literackie z Beatą Głowacką „Po kanałach” (1)
- Platforma na Zamojszczyźnie (16)
- Rozbiliśmy zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem i produkcją papierosów! (1)
- Zamość - Marsz Przeciwko Przemocy (1)
- Miasto Zamość pracuje nad wprowadzeniem programu społecznego dla mieszkańców – „Karta Zamościanina” (1)
- Komunikat Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Dziękuję i życzę (1332)
- Potrącanie dwóch 13-latków (10)
- Kolizja z udziałem rowerzysty (1)
- 1100 zł mandatu dla 19-latki (1)
- LIX Sesja Rady Miasta Zamość (9)
- Wniosek o zwrot nadpłaty (1)
- Uroczyste Otwarcie Kompleksowych Inwestycji w “Uzdrowisku Horyniec” Sp. z o.o. (9)
- Dziękuję i życzę (1332)
- Marta Pfeifer na prezydenta (711)
- Wesołego Alleluja! (390)
- Przedszkole z Łabuń do Ruszowa? (338)
- Poparcie dla Wnuka (252)
- Puk, puk, puk (238)
- Ćwik kandydat (233)
Inne informacje
Dzień Dziecka w CKF „Stylowy”
dodano: 29.05.2023
Kolorowe, zabawne i zachwycające animacje i filmy familijne na Dzień Dziecka w CKF „Stylowy”. 1 czerwca 2023 na ekranach zamojskiego kina największe hity tego roku: SUPER MARIO BROS. FILM, SPIDER-MAN: POPRZEZ MULTIWERSUM, MAŁA SYRENKA oraz DZIKA BANDA. Przed wybranymi seansami konkursy z nagrodami.
Zobacz materiałUchwycić piękno
dodano: 23.05.2023Piękno - wartość równie abstrakcyjna, co zależna od subiektywnego światopoglądu. Wśród powszechnie uznawanych kanonów każdy człowiek posiada swój własny, indywidualny sposób widzenia i wartościowania świata. To sprawia, że te same rzeczy, które dla jednych są powodem do zachwytu, dla innych mają o wiele mniejsze znaczenie. Estetyka naszego otoczenia wraz z wydarzeniami, które im towarzyszą stały się inspiracją dla twórczych poszukiwań Autora. „Uchwycić piękno” jest pierwszą indywidualną wystawą Autora.
Zobacz materiałLXI Sesja Rady Miasta Zamość
dodano: 25.05.2023
Przewodniczący Rady Miasta zawiadamia o zwołaniu LXI Sesji Rady Miasta VIII kadencji, która odbędzie się 29 maja 2023 r. (poniedziałek). Obrady rozpoczną się o godz. 13.00 w Sali Consulatus Urzędu Miasta Zamość.
Zobacz materiałNoc Świętojańska - warsztaty
dodano: 25.05.2023
Zapraszamy młodzież w wieku 15-19 lat na bezpłatne warsztaty teatralno-muzyczno-taneczne przygotowujące do udziału w Nocy Świętojańskiej.
Zobacz materiał