zamosc.tv

C jak CYRK

dodano: 23.05.2023

Zapraszamy na spektakl dla dzieci pt. „C jak CYRK” Teatru Chrząszcz w Trzcinie. 27 maja 2023 roku, godz. 17.00, Rynek Wodny w Zamościu, wstęp wolny.

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą - konwencją cyrków w odniesieniu do ekwilibrystyki języka polskiego. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie tez chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Flaming-baletnica spaceruje po linie, małpy wykonują ewolucje na trapezie, jąkający się pająk pokona lek przed śpiewaniem, a waz-kobieta recytuje arcytrudny wiersz. Kulminacja przedstawienia jest jedyne na świecie zwierzę na literę Y... Zupełnie przy okazji dzieci poucza się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale tez poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza jest bowiem alfabet i niuanse wymowy. -Muzyka na żywo (akordeon + perkusja + śpiew). -Dla dzieci w wieku od 2 do 9 lat. -Czas trwania 60 min. Reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki Scenografia: Marta Skrocka Muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek” Nowak Występują: Cezary Skrocki i Marta Skrocka

Spektakl realizowany w ramach projektu "Za horyzont wyobraźni" dofinansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2023.

ZDK Zamość

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz