zamosc.tv

Wybieramy najlepszego "Policjanta Ruchu Drogowego"

dodano: 24.05.2023

Dzisiaj funkcjonariusze z lubelskiej drogówki rozpoczęli rywalizację o tytuł „ Policjanta Ruchu Drogowego 2023”. 18 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych zmierzy się w sześciu konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Dzisiaj pierwszy dzień zmagań.

Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Finału Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2023" rozpoczęły się dzisiaj. Cel to podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W rywalizacji bierze udział 18 policjantów z wydziałów ruchu drogowego reprezentujących każdą komendę miejską i powiatową lubelskiego garnizonu Policji.  Konkurs rozpoczął się od testu wiedzy z zakresu wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym i przepisów służbowych oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Kolejną konkurencją było strzelanie z broni służbowej na strzelnicy KWP w Lublinie, gdzie funkcjonariusze prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Na koniec dzisiejszych zmagań mundurowi kierowali ruchem drogowym na skrzyżowaniu ulicy Krańcowej z ulicą Droga Męczenników Majdanka. Jutro lubelscy policjanci będą uczestniczyć w kolejnych trzech konkurencjach. Będzie to jazda sprawnościowa motocyklem oraz samochodem po wyznaczonym torze oraz sprawdzenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Funkcjonariusze, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce podczas wojewódzkich eliminacji wezmą udział w finale ogólnopolskim konkursu Policjant Ruchu Drogowego roku 2023, który odbędzie się w Kielcach.
 
młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz