zamosc.tv

Udaremniono przemyt części z luksusowych SUV-ów

dodano: 29.05.2023

Mundurowi Straży Granicznej z przejścia w Korczowej ujawnili próbę wywozu do Ukrainy kilkudziesięciu podzespołów pochodzących z aut skradzionych w Niemczech. Szacunkowa wartość części to około 150 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w sobotę (27 maja) na przejściu granicznym w Korczowej. Do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 48-letni obywatel Ukrainy. Jak się okazało, w przestrzeni ładunkowej busa mężczyzna przewoził kilkadziesiąt części samochodowych. Mundurowi poddali je szczegółowej kontroli. W wyniku sprawdzeń ustalono, że podzespoły pochodzą z samochodów marki Audi Q7 (lata produkcji 2017 oraz 2019). Oba pojazdy zostały skradzione na terytorium Niemiec. Jeden zaledwie dwa dni wcześniej, a drugi w kwietniu br. Łącznie 53 podzespoły o szacunkowej wartości 150 tys. złotych zostały zatrzymane. Mundurowi przesłuchali kierowcę w charakterze świadka i prowadzą dalsze czynności w sprawie.
To kolejne tego typu zdarzenie na podkarpackich przejściach granicznych w ostatnim czasie. Tydzień wcześniej na przejściu granicznym w Medyce udaremniono przemyt dwóch transportów, łącznie blisko 150 podzespołów pochodzących z mercedesów oraz bmw skradzionych w Niemczech i Wielkiej Brytanii.
Od początku roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali pojazdy oraz podzespoły pochodzące z przestępstw o łącznej szacunkowej wartości przekraczające 3,7 mln złotych.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz