Kuźnica zaprasza na spotkanie z Vieniem
dodano: 03.07.2023Zapraszamy na otwarte spotkanie z Piotrem Więcławskim, bardziej znanym jako Vienio, frontmenem legendarnej, hip-hopowej grupy Molesta Ewenemet.
Kuźnica to, prócz zaangażowania w sprawy społeczne, także mocny głos w kwestii kultury. Nie bez powodu, właśnie jako stowarzyszenie ludzi kultury funkcjonowała od samego początku. Pragniemy wrócić tym samy do swoich źródeł i pokazać Państwu, że są w Polsce artyści, którzy swoja postawą, tak na scenie jak i poza nią, dowodzą ze wrażliwość na drugiego człowieka, chęć niesienie mu pomocy jak również bezkompromisowość względem poszanowania reguł demokratycznego porządku, jest także ich troską i udziałem.
Piotr Więcławski jest jednym z niewielu ludzi na polskiej scenie muzycznej, który ma odwagę mówić głośno o rzeczach mało popularnych. To także człowiek, który niesie pomoc bezdomnym i nie afiszuje się na co dzień ze swoją dobroczynnością.
Jest głosem pokolenia, dla których płyta "Skandal" była początkiem nowej drogi, tak artystycznej jak i życiowej. Przez młodszych postrzegany jest jako ten, który rozpoczął na polskiej scenie hip-hopowej jej nowy rozdział, zapisywany dziś na przez następców.
Porozmawiamy o muzyce, o sztuce, o artystach, o biedzie, o bogactwie, o nierównościach, o Polsce i Polakach. Tych z dużych miast i tych z mniejszych ośrodków. Na koniec, jak to zwykle bywa na kuźniczańskich spotkaniach, oddamy głos Wam.
Rozmowę poprowadzi Jarek Ważny, przew. zamojskiej Kuźnicy, prywatnie muzyk grupy Kult. Impreza odbędzie się 5 lipca (środa) na dziedzińcu klubu Brama Spotkań w Zamościu, przy ul. Kr. Jadwigi. Start o 17.00. Dla tych wszystkich którym nie będzie dane zjawić się osobiście, przewidziana jest transmisja live na naszym profilu.
J.Ważny
Aktualności
więcej-
Uroczystości patriotyczne we wrześniu 2026 roku w Zamościu
- XXXI Sesja Rady Miasta Zamość
- Sala lekcyjna na świeżym powietrzu przy SP Nr 2 już gotowa
- Ważna narada przed nowym rokiem szkolnym
- PRO Festiwal w Zamościu
- Wyższa emerytura? Zamojski ZUS zaprasza na spotkanie
- Kolejne remonty mogił żołnierskich na Cmentarzu Wojennym Rotunda
- Zamiast folii – papierosy. KAS udaremniła przemyt za 5 mln zł na granicy w Dorohusku
Komentowane Aktualności
- Zamość na Okrągło 2026 (3)
- Wyższa emerytura? Zamojski ZUS zaprasza na spotkanie (2)
- Zamiast folii – papierosy. KAS udaremniła przemyt za 5 mln zł na granicy w Dorohusku (1)
- Kolejne remonty mogił żołnierskich na Cmentarzu Wojennym Rotunda (1)
- Uroczystości patriotyczne we wrześniu 2026 roku w Zamościu (1)
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (2)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (73)
- Skręcała w lewo i nie ustąpiła pierwszeństwa (1)
- Adamów - 18-latek sprawcą śmiertelnego potrącenia (127)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (63)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Koncert Wiedeński
dodano: 20.08.2026Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Nie ma drugiej takiej. Koncert Wiedeński już 9 października w Zamojskim Domu Kultury!
Zobacz materiałWeź udział w XXX Międzynarodowym Biennale Fotografii „Zabytki"
dodano: 12.08.2026Ruszyła jubileuszowa, XXX edycja Międzynarodowego Biennale Fotografii „Zabytki"!
Zobacz materiał100 Lat Parku Miejskiego w Zamościu!
dodano: 14.08.2026W tym roku mija 100 lat, odkąd Park Miejski w Zamościu został udostępniony mieszkańcom. Z tej okazji za tydzień, w niedzielę 23 sierpnia odbędzie się wielka urodzinowa impreza z mnóstwem atrakcji.
Zobacz materiałJeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie zatrzymany przez lubelskich „łowców głów”
dodano: 19.08.2026Poszukiwany przestępca seksualny z Lubelszczyzny został zatrzymany w Warszawie przez lubelskich „łowców głów”. Wcześniej informacja o poszukiwaniach 47-latka została zamieszczona na stronie internetowej Europe’s Most Wanted Fugitives List, zawierającej informacje o najbardziej poszukiwanych przestępcach Europy. Sąd wystawił za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz Czerwoną Notę Interpolu. Początkowo 47-latek ukrywał się we Włoszech, jednak zaawansowane czynności operacyjne zaprowadziły nas do stolicy, gdzie poszukiwany został zatrzymany przy pracach wykończeniowych. trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 3 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)