zamosc.tv

To nie był złoty interes

dodano: 18.09.2023

Strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali cudzoziemkę poszukiwaną w Niemczech za liczne oszustwa związane z handlem podejrzanym złotem. Tamtejsze władze wydały z nią Europejski Nakaz Aresztowania.

Do zdarzenia doszło 13 września br. na przejściu granicznym w Korczowej. 28-letnia Ukrainka zgłosiła się odprawy na wyjazd z Polski. Podczas sprawdzeń w krajowych i międzynarodowych bazach funkcjonariusze SG ustalili, że kobieta jest w zainteresowaniu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości. Tamtejsze służby wydały za nią Europejski Nakaz Aresztowania i prowadzą poszukiwania w związku z popełnionymi przestępstwami. Kobieta jest podejrzana o liczne oszustwa związane z handlem złotem. W Niemczech grozi jej do 10 lat pozbawiania wolności. Decyzją Sądu Okręgowego w Przemyślu została aresztowana na 3 miesiące.
Od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 130 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz