zamosc.tv

Instruktorzy strzelectwa 2 LBOT na szkoleniu zaawansowanym

dodano: 19.09.2023

W dniach 11-15 września br. w Zamościu, instruktorzy z 25 zamojskiego batalionu lekkiej piechoty 2 Lubelskiej Brygady OT odbyli zaawansowany kurs strzelectwa bojowego. Doskonalili umiejętności z obsługi broni długiej i krótkiej oraz strzelania w różnych postawach strzeleckich, m.in. w ruchu, z pojazdów, czy w terenie zurbanizowanym.

Instruktorzy strzelectwa 2 LBOT nieustannie podnoszą swoją wiedzę i umiejętności, aby następnie przekazywać je żołnierzom podczas szkoleń rotacyjnych i zgrupowań poligonowych. To właśnie na ich barkach spoczywa odpowiednie przygotowanie żołnierzy sekcji lekkiej piechoty do prowadzenia celnego i skutecznego ognia podczas działań bojowych.
 
Pięciodniowy kurs strzelectwa bojowego, jaki odbył się w Zamościu był szkoleniem zaawansowanym dla ścisłego grona najbardziej doświadczonych instruktorów z batalionu zamojskiego. Uczestnicy kursu mieli okazję doskonalić prowadzenie strzelań dynamicznych zarówno z karabinków jak i pistoletów. Warto podkreślić, że podczas kursu zadbano o odwzorowanie warunków współczesnego pola walki.
 
– To było bardzo wymagające szkolenie, zorganizowane na wysokim poziomie. Mieliśmy okazję doskonalić różne techniki strzelania bojowego, m.in. w ruchu jak i w różnych kierunkach. Pracowaliśmy nad poprawą szybkości usuwania zacięć i dysfunkcji broni, a także szybkością awaryjnej wymiany magazynka. Doskonaliliśmy umiejętność celnego strzelania pod wpływem stresu i zmęczenia, a także z taktycznym wykorzystaniem przesłon i elementów pojazdów. Szkolenie uważam za inspirujące i niektóre jego elementy na pewno wykorzystam na najbliższych zajęciach strzeleckich z moim pododdziałem – powiedział jeden z uczestników kursu.
 
Udział instruktorów strzelectwa z 2 LBOT w tego typu kursach podnosi jakość, a także atrakcyjność programowych szkoleń rotacyjnych i zintegrowanych żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.
 
 
kpt. MARTA GABOREK
OFICER PRASOWY
2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz