zamosc.tv

Policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o włamania i szereg kradzieży

dodano: 19.09.2023

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe oraz włamania. W drogeriach i sklepach spożywczych na terenie Zamościa 27-latek ukradł markowe perfumy, kosmetyki oraz alkohol o wartości prawie 5 000 zł. Włamał się również do sklepu i automatu zręcznościowego. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów i grozi mu surowa kara, ponieważ odpowie w warunkach recydywy.

Do kilku kradzieży markowych perfum, kosmetyków i produktów chemicznych w drogeriach na terenie Zamościa doszło w ostatnim dniu sierpnia oraz na początku bieżącego miesiąca. Za każdym razem nieznany sprawca wchodził do sklepu, przechadzał się między półkami, zabierał towar i wybiegał ze sklepu nie płacąc za produkty. Wartość poniesionych strat przedstawiciele sklepów oszacowali na łączną kwotę blisko 3500 złotych.
W podobnym czasie na terenie miasta w sieci sklepów spożywczych również doszło do kilku kradzieży. Łupem złodzieja był alkohol różnych marek, artykuły spożywcze oraz przemysłowe o łącznej wartości ponad 1200 złotych.
Kryminalni zamojskiej Policji na podstawie zabezpieczonych nagrań sklepowych monitoringów oraz własnej pracy operacyjnej szybko wytypowali osobę podejrzaną. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Zamościa, który pod koniec minionego tygodnia zastał zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
W toku wykonywanych czynności służbowych funkcjonariusze ustalili też, że zatrzymany może mieć na sumieniu inne przestępstwa, do jakich doszło w Zamościu w pierwszych dniach bieżącego miesiąca. 27-latek jest podejrzany o dwie kradzieże z włamaniem. Jedna z nich dotyczyła włamania do automatu zręcznościowego. Sprawca dostał się do wnętrza automatu wycinając otwór w szkle akrylowym. Z wnętrza zabrał głośnik, słuchawki, powerbank oraz portfel. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości 2 tysięcy złotych. Włamał się również do sklepu spożywczego. Po wybiciu szyby drzwi wejściowych przedostał się do środka i ukradł kilka butelek alkoholu.
Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych 27-latkowi przedstawiono łącznie 6 zarzutów. Podejrzany odpowie za kradzieże w zamojskich sklepach i włamania. Czeka go surowa kara, ze względu na to, że działał w warunkach recydywy, bo odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze.
Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10, kradzież cudzej rzeczy karą do 5 lat więzienia.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz