zamosc.tv

Robiąc zakupy na giełdzie straciły portfele

dodano: 03.10.2023

Kieszonkowcy na terenie giełdy w podzamojskiej miejscowości Mokre z torebki 57-latki ukradli portfel z dokumentami, kartą bankomatową oraz pieniędzmi w kwocie 400 złotych. W podobnych okolicznościach dokumenty, kartę płatniczą i 120 złotych straciła też robiąca na giełdzie zakupy 66-latka.

57-latka powiadomiła zamojskich policjantów o kradzieży należącego do niej portfela wraz z dokumentami. Mieszkanka Zamościa składając zawiadomienie wyjaśniła, że do kradzieży doszło wczoraj na giełdzie towarowej w miejscowości Mokre. Portfel miała schowany w zapiętej na zamek torebce. Chcąc zapłacić za zakupy przy jednym ze stoisk zauważyła rozpiętą torebkę oraz brak portfela, w którym poza pieniędzmi w kwocie około 400 złotych był też dowód osobisty, prawo jazdy i karta płatnicza.
O kradzieży portfela na giełdzie powiadomiła policjantów również mieszkanka gminy Siennica Różana w wieku 66 lat. Pokrzywdzona wczoraj na jednym ze stoisk kupiła sukienkę, zapłaciła za nią i poszła dalej. Po kilku metrach zorientowała się, że w torebce nie ma portfela. Kobieta straciła dowód osobisty, prawo jazdy i kartę bankomatową oraz 120 złotych.
Ustaleniem osób odpowiedzialnych za kradzieże portfeli zajmują się policjanci. Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Wybierając się na zakupy, zwłaszcza w miejsca, gdzie zwyczajowo jest bardzo dużo ludzi, zastanówmy się, czy koniecznie musimy zabierać ze sobą wszystkie ważne dokumenty, klucze i więcej gotówki niż rzeczywiście potrzebujemy. Lepiej zostawmy te rzeczy w domu. Pieniądze przechowujmy ukryte w wewnętrznych kieszeniach kurtki. Jeśli posiadamy torebkę, a w niej portfel to trzymajmy ją blisko ciała, zawsze zamkniętą i w zasięgu wzroku. Przebywając w zatłoczonych miejscach zwracajmy uwagę na tzw. "sztuczny tłok"- często sami kieszonkowcy tworzą zamieszanie, aby łatwiej było im dokonać kradzieży. Torebek, siatek z zakupami lub innych wartościowych przedmiotów nie zostawiajmy także w zaparkowanych przed giełdą samochodach. Tam również mogą pojawić się złodzieje. Postępujmy rozważnie, bądźmy czujni i przewidujący.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz