zamosc.tv

Dwa wypadki w powiecie tomaszowskim

dodano: 29.11.2023

Ostatniej doby w powiecie tomaszowskim doszło do dwóch wypadków drogowych. 71-letnia kierująca Renault w Dąbrowie Tarnawackiej na DK-17 nie ustąpiła pierwszeństwa 50-letniemu kierującemu busem relacji Zamość-Tomaszów Lub. Dwie osoby z busa trafiły do szpitala. Natomiast 31-letnia kierująca Lexusem w Tyszowcach wpadła w poślizg i uderzyła w jadącego z naprzeciwka Volkswagena. 65-latek kierujący tym pojazdem trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność za kierownicą!

Wczoraj około godz. 11:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Dąbrowie Tarnawackiej na DK-17. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierująca Renault wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową busowi m-ki Mercus Sprinter. Busem relacji Zamość-Tomaszów Lub. podróżowało 9 pasażerów z czego dwoje potrzebowało pomocy medycznej. 50-letni mieszkaniec gm. Tomaszów Lub. kierujący busem oraz 71-letnia mieszkanka gm. Tarnawatka kierująca osobówką nie odnieśli obrażeń. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 71-latce prawo jazdy. Kierujący byli trzeźwi.

Do kolejnego wypadku doszło przed godziną 12:00 w Tyszowcach na ul. Wielkiej. Z ustaleń policjantów wynika, że 31-letnia ob. Ukrainy kierująca Lexusem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg i uderzyła bokiem w jadącego z naprzeciwka Volkswagena. Kierujący tym pojazdem 65-letni mieszkaniec gm. Wyrki trafił do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia również byli trzeźwi.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszych wypadków drogowych.
Zmienne warunki atmosferyczne, padający marznący deszcz i ujemne temperatury powodują, że na drogach jest ślisko, a czas reakcji na zagrożenia znacznie się wydłuża. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność za kierownicą, dostosowanie prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachowanie bezpiecznej odległość od poprzedzającego pojazdu.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz