zamosc.tv

Ukraińska fałszywka ujawniona na przejściu granicznym w Korczowej

dodano: 30.11.2023

Funkcjonariusze SG z placówki w Korczowej zatrzymali fałszywy dowód rejestracyjny. Dokumentem posłużył się cudzoziemiec wyjeżdżający z Polski.

29 listopada do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 45-letni obywatel Rumunii. Cudzoziemiec przewoził na lawecie samochód marki Audi. To właśnie ten pojazd wzbudził wątpliwości mundurowych. Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowości w dowodzie rejestracyjnym. Jak się okazało, dokument wydany rzekomo przez władze Ukrainy został podrobiony. Dodatkowo podczas dalszej kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ustalili, że jego maska pochodzi z audi utraconego na terenie Niemiec.
Element pojazdu oraz nieprawdziwy dokument zostały zatrzymane. Cudzoziemca przesłuchano w charakterze świadka, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności.
Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na podkarpackich przejściach granicznych ponad 490 fałszywych dokumentów, w tym blisko 50 dowodów rejestracyjnych.

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz