Podróżowali wspólnie, i tak też trafili do aresztu
dodano: 21.12.2023Mundurowi z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce zatrzymali parę Polaków poszukiwanych listami gończymi. Do zdarzenia doszło podczas działań związanych z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji.
Zatrzymania miały miejsce 18 grudnia w okolicach Dębicy podczas realizacji czynności związanych z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji. Funkcjonariusze SG z placówki w Rzeszowie-Jasionce wytypowali do kontroli fiata na polskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżowali obywatele Polski, kobieta i mężczyzna w wieku 44 lat. W trakcie sprawdzeń w bazach poszukiwawczych okazało się, że osoby te są w zainteresowaniu polskiego wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym i za kradzież trafi na 3 miesiące do więzienia. Z kolei wobec kobiety wydano list gończy za przestępstwa przeciwko mieniu, sąd zlecił dyspozycję niezwłocznego doprowadzenia do zakładu karnego. Dodatkowo Polkę poszukiwały dwie jednostki Policji na terenie Polski, które również wydały dyspozycję przymusowego doprowadzenia. Osoby zostały zatrzymane i przekazane policjantom z Rzeszowa.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
Majowe uroczystości patriotyczne
- Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT
- Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
- Podcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
- Poradnik dla rodziców od ZUS
- Wpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
- MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
- Przemytniczy misz-masz
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (116)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Hulajnogą w psa (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nie zatrzymał się do kontroli, łamał przepisy i zakończył podróż wydaleniem z Polski
dodano: 13.04.2026Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z PSG w Białej Podlaskiej w wyniku kontroli legalności pobytu wydalili z kraju obywatela Ukrainy, który łamał przepisy ruchu drogowego i uciekał autem przed funkcjonariuszami Policji.
Zobacz materiałNajważniejsze wydarzenia sportowe w 2026 roku, na które czekają wszyscy polscy kibice
dodano: 23.04.2026Rok 2026 wchodzi właśnie w swoją najgorętszą fazę. Po emocjach związanych z zimowymi igrzyskami, oczy całego świata zwracają się teraz ku stadionom piłkarskim w Ameryce Północnej. Przed nami mundial, który zdominuje nadchodzące miesiące, ale to dopiero początek wielkich emocji. Już niebawem nasi siatkarze staną do walki o obronę honoru na mistrzostwach świata, a lekkoatleci będą walczyć o medale na najważniejszych europejskich arenach. Lato 2026 zapowiada się jako czas, w którym sport nie da nam ani chwili wytchnienia.
Zobacz materiałLŚNIENIE – wystawa dydaktyków i studentów ASP we Wrocławiu w Muzeum Zamojskim
dodano: 27.04.2026Muzeum Zamojskie zaprasza na wernisaż wystawy „LŚNIENIE”, prezentującej prace dydaktyków i studentów Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Ekspozycja stanowi przegląd aktualnych postaw twórczych oraz współczesnych kierunków w rzeźbie i działaniach przestrzennych, rozwijanych w jednej z najważniejszych uczelni artystycznych w Polsce.
Zobacz materiałMinisterialna dotacja dla Zamościa. Będą kolejne remonty mogił na Rotundzie
dodano: 03.04.2026Ponad 236 tys. zł otrzyma Miasto Zamość z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”. Dzięki temu wsparciu możliwe będą prace remontowe kolejnych mogił na zamojskiej Rotundzie.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)