76 latka narażona na wychłodzenie uratowana dzięki reakcji przypadkowej osoby
dodano: 18.01.202476 latka z objawami wychłodzenia trafiła do szpitala. Została zauważona na drodze polnej, była zmarznięta i przemoczona. Nie wiedziała co tam robi i skąd się tam wzięła. Policjanci ustalili jej miejsce zamieszkania. Jak się okazało mieszka sama i nie wiadomo kiedy wyszła z domu. Dzięki reakcji przypadkowej osoby kobieta na czas otrzymała pomoc.
Wczoraj przed godziną 11.00 dyżurny janowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze polnej w miejscowości Słupie znajduje się przemoczona i zmarznięta starsza kobieta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nie wie gdzie jest i jak się tam znalazła, nie wiedziała też ile czasu tam przebywa.
Skierowani na miejsce policjanci z posterunku w Modliborzycach ustalili dane kobiety i jej adres zamieszkania. Jak się okazało była to 76 letnia mieszanka gminy Modliborzyce. Kobieta mieszka sama, nie wiadomo kiedy wyszła z domu i ile czasu spędziła na zewnątrz.
Na szczęście dzięki reakcji przypadkowej osoby i ustaleniom policjantów kobiecie, której życie było zagrożone w porę udzielono pomocy.
Pamiętajmy okres zimowy, to niebezpieczny czas dla osób bezdomnych, starszych, samotnych i schorowanych, ale też nietrzeźwych. Zwracajmy zatem uwagę na osoby które mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Musimy pamiętać, że często od naszej właśnie reakcji zależy los potrzebujących pomocy. Wystarczy wykonać połączenie na numer alarmowy 112 i powiadomić o miejscu przebywania osoby, której grozi wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś zdrowie, a nawet życie.
aspirant sztabowy Faustyna Łazur
Aktualności
więcej-
Czas już pleść wianki, bo zbliża się Noc Świętojańska w Zamościu!
- XV Zamojska Arlekinada 2026
- Aktywni 50+. Zaproś ZUS na szkolenie o emeryturze
- Szturm Twierdzy Zamość 2026
- Pijany 28-latek kierujący Audi uciekał przed policyjną kontrola!
- Bezpieczna jazda w każdych warunkach. Kierowcy 2 LBOT podnoszą kwalifikacje
- Międzyosiedlowe rozgrywki piłkarskie
- Zmień wakacje w przygodę życia
Komentowane Aktualności
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (280)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (65)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (31)
- 1500 zł i 10 punktów karnych (1)
- Zmęczenie przyczyną zdarzenia drogowego (1)
- Ostatnie pożegnanie śp. Adama Kutyły (5)
- Zderzenie Audi i Mini na rondzie o winie zdecyduje sąd (4)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
dodano: 12.05.2026Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu realizuje cykl spotkań informacyjnych poświęconych zwiększeniu odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Przedsięwzięcia organizowane są we współpracy z przedstawicielami administracji samorządowej, służb oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe.
Zobacz materiałWakacje z wojskiem 3
dodano: 26.05.2026Wojsko Polskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji programu „Wakacje z wojskiem 3” - dobrowolnego, bezpłatnego szkolenia wojskowego skierowanego przede wszystkim do młodych osób, które chcą aktywnie i wartościowo spędzić część wakacji, zdobyć nowe doświadczenia oraz sprawdzić się w wymagających, ale niezwykle ciekawych warunkach służby wojskowej.
Zobacz materiałTylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
dodano: 20.05.2026Dla wielu dzieci i nastolatków internet jest dziś naturalnym miejscem zawierania nowych znajomości. Rozmowy w komunikatorach, mediach społecznościowych czy podczas wspólnej gry online są częścią ich codzienności. Większość takich kontaktów nie niesie za sobą zagrożenia. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po drugiej stronie zamiast rówieśnika znajduje się dorosła osoba, która świadomie wykorzystuje zaufanie dziecka. Takie relacje na początku wyglądają bardzo zwyczajnie.
Zobacz materiał90. URODZINY PAVAROTTIEGO – koncert gwiazd z Arena di Verona
dodano: 01.06.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na retransmisję koncertu na cześć legendarnego tenora XX wieku Luciana Pavarottiego. Hity operowe i rozrywkowe zaśpiewają m.in.: Andrea Bocelli, Il Volo, Vittorio Grigolo, a także dwóch żyjących z „Trzech Tenorów”: Plácido Domingo oraz José Carreras. Towarzyszyć im będzie legendarna rumuńska sopranistka Angela Gheorgiu oraz 38-letni Jonathan Tetelman, najbardziej pożądany obecnie tenor świata. Retransmisja koncertu "90. urodziny Pavarottiego” w zamojskim kinie 4 czerwca 2026 o godz. 14:30.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)