Pracuj w Lublinie. Na GoWork znajdziesz nowe oferty od pracodawców
dodano: 02.02.2024Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczynanie kariery albo jej kontynuowanie w większych miastach polski. Co w chwili obecnej oferuje Lublin i czy opłaca się dojeżdżać do pracy z Zamościa?
Praca Lublin – analiza rynku
Oryginalnie województwo lubelskie może się kojarzyć z rolniczym sektorem gospodarki. To on okazuje się najważniejszy w tym regionie i gwarantuje na razie największą liczbę wakatów. Na drugim miejscu można usytuować również branżę spożywczą i budowlaną.
Od jakiegoś czasu w Polsce możemy spotkać się z przypadkiem rynku pracownika. Charakteryzuje on się głównie dużym zapotrzebowaniem na wyspecjalizowanych pracowników, których niestety brakuje na rynku. Sytuacja wygląda dość podobnie również w lokalnych ośrodkach. Lublin to jedno z miast z dość różnorodną listą zawodów deficytowych.
Duże zapotrzebowanie na pracowników można zauważyć w największych sektorach lokalnej gospodarki. Stale potrzebni są inżynierowie budownictwa czy elektrycy. Braki można zauważyć również w branży medycznej. Coraz lepiej za to zaczyna się rozwijać sektor IT. Jak to wpłynie na sytuację rynkową Lublina?

Praca w Lublinie dla osób z okolic
Branża IT charakteryzuje się dość dużą swobodą w formie wykonywanej pracy. Od czasów pandemii większość specjalistów z danej dziedziny przeszła na modele zdalne albo hybrydowe, które umożliwiają im wykonywanie obowiązków we własnym zaciszu domowym z możliwością cotygodniowego, albo comiesięcznego pojawiania się w firmie.
Oferty pracy z Lublina w branży IT coraz częściej podkreślają możliwość wybrania hybrydowego albo całkowicie zdalnego modelu pracy. Jest to świetna opcja dla osób z mniejszych miejscowości, które szukają możliwości na rozwój. Z Zamościa do Lublina można pociągiem. Poza samochodem to jedna z wygodniejszych opcji komunikacyjnych. Dojazdy nie powinny zajmować więcej niż 2 godzin, a odwiedzenie większego miasta raz na jakiś czas to dobry pomysł.
Można skorzystać również z autobusów dalekobieżnych, które okazują się odrobinę tańsze i szybsze. Są one za to mniej przewidywalne i nie kursują tak często.
Wynagrodzenie w pracy zdalnej i hybrydowej
Czy stawka wynagrodzenia zależy od modelu pracy, w jakim wypełniamy swoje obowiązki? Teoretycznie nie. Jednak w trakcie pandemii można było zauważyć pewną tendencję wśród pracodawców, którzy pracownikom przechodzącym na home office gwarantowali pewne dodatki na zbudowanie domowego biura. Należy również wspomnieć, że pieniądze z wypłaty, które normalnie przeznaczylibyśmy na codzienne dojazdy do miejsca pracy, w przypadku modelu zdalnego przechodzą całkowicie do naszej kieszeni.
Zatrudnienie się w Lublinie nie powinno sprawiać większych problemów, zwłaszcza jeśli szukasz pracy w jednym z deficytowych zawodów. Możesz być na bieżąco z aktualnymi wakatami, sprawdzając specjalne strony Internetowe takie jak https://www.gowork.pl/praca/lublin;l, które codziennie zbierają nowe ogłoszenia rekrutacyjne. Za ich pomocą możesz również znaleźć firmy, które proponują stanowiska zdalne i hybrydowe.
Artykuł sponsorowany
Aktualności
więcej-
„Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
- Praca, studia i mundur. Kim są żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT?
- André Rieu. Niech żyje Maastricht – retransmisja letniego koncertu
- 800+ dla dzieci z Ukrainy. 31 sierpnia upływa ważny termin!
- "Jest późno..." ale nie na mural!
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (45)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (56)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Tragiczny wypadek podczas wyprzedzania
dodano: 10.08.2026Wyjaśniamy okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w gminie Chełm. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący BMW 57-latek zderzyła się ze skręcającym w lewo Mercedesem. Doszło do tego w momencie wyprzedzania. Kierujący BMW na skutek doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Drugiemu kierowcy nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.
Zobacz materiałAndré Rieu. Niech żyje Maastricht – retransmisja letniego koncertu
dodano: 25.08.2026Od muzyki z filmu „Misja”, poprzez klasyczne walce, aż po musicalowe hity z „Nędzników” i „My Fair Lady” – w takim stylu André Rieu świętuje 20. rocznicę letnich koncertów w swoim najnowszym show „Niech żyje Maastricht!”. Na retransmisję koncertu zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu 6 i 20 września 2026 o godz. 14:30. Bilety: 45 zł.
Zobacz materiał14 sierpnia ZUS tylko online
dodano: 09.08.2026Wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą 14 sierpnia zamknięte. Instytucja przeprasza za utrudnienia i zachęca do korzystania tego dnia z elektronicznych usług.
Zobacz materiałObywatel Uzbekistanu musi opuścić Polskę
dodano: 06.08.2026Strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach zatrzymali cudzoziemca, który w celu otrzymania pobytu składał w urzędzie dokumenty potwierdzające rzekome studia. Zaświadczenia i legitymacja potwierdzały nieprawdę.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)