zamosc.tv

Medyka: zatrzymano trzy fałszywe prawa jazdy

dodano: 15.02.2024

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Medyce w ostatnich dniach zatrzymali trzy sfałszowane ukraińskie prawa jazdy. Nieprawdziwymi dokumentami posłużyli się obywatele Ukrainy.

10 lutego podczas kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski przez drogowe przejście graniczne w Medyce, ujawniono dwa sfałszowane prawa jazdy. Fałszywkami posłużyli się obywatele Ukrainy w wieku 31 i 48 lat. Dokumenty wydane rzekomo na Ukrainie były podrobione na wzór oryginału. Cudzoziemcy nie przyznali się do zarzutu posłużenia się fałszywym dokumentem i złożyli wyjaśnienia. W obu przypadkach sprawa będzie miała finał w sądzie.
Trzecią fałszywkę ujawnił patrol Straży Granicznej. Podczas kontroli drogowej w miejscowości Medyka, mundurowi z tamtejszej placówki SG, wytypowali do sprawdzenia mercedesa na rzeszowskich numerach rejestracyjnych. Kierowca, 23-letni obywatel Ukrainy posłużył się ukraińskim prawem jazdy, które wzbudziło podejrzenie mundurowych. Szczegółowa analiza dokumentu wykazała, że jest to falsyfikat. Mężczyzna wyjaśnił, że imitację prawa jazdy kupił w swojej ojczyźnie za 1200 złotych. Cudzoziemiec przyznał się do wykorzystania fałszywego dokumentu i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz